TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Deník Johna Davies, bezpečnostního poradce F.D. Roosevelt – část 3.

červenec 1939 – květen 1940

2.8.1939
Letošní léto je velmi horké, tady ve Washingtonu navíc horlivě vyhodnocujeme výsledky posledních výzkumů.

Robet Oppenheimer a jeho tým dokončil výzkum atomových laboratoří a nyní byl zaúkolován vytvořením a založením fakulty atomového výzkumu.

Továrny christies vynalezli vylepšený lehký tank a začali zkoumat technologie tanků střední třídy, které jsou nyní využívány v německu.

Dwight Eisenhower také představil novou doktrínu pozemního boje.
Bylo rovněž rozhodnuto o vyslání speciálního agenta do německa. Agent byl vyškolen, vybaven a vyslán v polovině července, bohužel neunikl pozornosti gestapa a byl zadržen a uvězněn.

24.8.1939 Washington,
Horké zprávy z Mosky. Ministr zahaničí Voroshilov a jeho německý protějšek podepsali dohodu o neutočení a o vzájemných sférách vlivu. Celý demokratický svět byl tímto dost překvapen. Předpoklad byl ten, že sovětstvý svaz by na kontinentě představoval protiváhu německa a byl jeho hrozbou, díky níž by se hitler neodvážil podnikat žádnou výraznější akci na kontinentu.

Anglie a francie reagovaly na tuto informaci uvedením vojsk do pohotovostních stavů.

30.8.1939 Washington

Německo vyhlásilo válku polsku! Hitler se tedy přeci jenom rozhodl k tomuto kroku. Francie a anglie již neignorovaly události a vyhlásili německu válku. Evropa je tedy ve válečn vřavě.
Naše vláda opět vzhledem k veřejnému míněni zastává názor nevměšovat se do této situace. Avšak bylo rozhodnuto, že od jara 1940 začne masivní zbrojení. Zejména se zaměříme na pěchotu, tankové divize a letectvo. Musíme být připraveni zasáhnout, pokud by se situace v evropě spojencům vymkla z rukou

Polsko, jak o něm informují naši agenti:

Situace na frontě 2.9.1939:

13.9.1939 Washington
Již 14 dní wehrmacht útočí na polsko a polská armáda pohrává na cel frontě. Poznan, Lodz, Krakow, Torun, Suwalki aj povincie již obsadila německá armáda. Gdansk (Danzig) odolával týden obklíčení a nakonec taky padl. Podle posledních zpráv je již německá armáda u bran Varšavy. Polská vláda byla evakuována.

Situace na polsko německéfrontě 19.9.1939:

25.9.1939
Varšava padla.

26.9.1939
Armáda sovětského svazu překročila východní hranice polska a obsadila téměř bez odporu územi od brest-litevska na východ. Vlády francie a velké británie jsou šokovány a zaslali protestní nóty. Stalin krok zdůvodnil ochranou ruské menšiny na polském území před nacisty.

Polákům zbývá již jedinná provincie:

Francie a anglie zatím neprovádějí žádné vojenské akce proti německu, pouze bombardují německé postavení na západní hranici říše.

1.10.1939
Polsko kapitulovalo a německo jej anektovalo. Hitler vyzval spojence k ukončení válečného stavu, spojenci toto odmítli.

6.10.1939. Incident lodi Altmark u norských břehů.
Německý tanker vzoucí britské zajatce z jedné potopené lodi byl vzhledem k poruše donucen přistát u norských břehů. Zde však na ně zautočila britská loď a zajatce osvobodila. Porušila tak výsostné norské vody. Norská vláda proti tomuto podala u britské vlády protest. Britové tedy dle mých informací plánují preventivní obsazení norska, aby přerušili německu důležité cesty švédské rudy (přístav Narvik)

14.10.1939
Rumunský král Carol II. Oficiálně oznámil připojení své země k paktu Osy. Země OSY jsou tedy nyní tři – Německo, Slovensko a Rumunsko. Rumunsko vyniká zejména v ropném průmyslu – vrty v plosti jsou jedny z největších v evropě a jedná se tedy o strategickou výhodu zemí OSY.
Otázkou je, zda se bude OSA rozšiřovat. Fašisté jsou u moci i v maďarsku a v itálii.

Informace z domova – springfieldská zbrojovka vynalezla a zmodernizovala techniku pěších divizí pro model 39. V současné době již máme 18 takových to divizí.

17.10.1939
Výzkum v naší zemi jde neustále kupředu. – naše továrny a vědecké týmy v posledních dnech navrhli např model těžkého tanku, který bude používán v naší amádě a vědecký tým dr. Oppenheimera dokončil práce na založení fakulty atomového výzkumu. Na té se nyní budou školit pracovníci, kteří budou v budoucnu vyvíjet zařízení poháněná atomovou silou.

15.11.1939
SSSR vyhlásil válku Finsku! Spor o území poblíž Leningradu vyustil ve válku. Naši analytici hodnotí šance finské armády za mizivé, ruská armáda, byť nekvalitně vyzbrojena, je početně mnohem silnější.
Na tuto událost reagovalo jako první švédsko, které i přes svou neutralitu zaslalo finsku pomoc ve formě zbraní, léků a zásob.
Hranice SSSR a Finska:

22.11.1939
Dnes nás postihla velká stávka pacujících dělníků.

12.12.1939
Vláda rozhodla o zvýšení zbrojení – průmyslov ý potenciál byl navýšen rozhodnutím vlády o 25 procent. Rovněž bylo rozhodnuto o stavbě dvaceti konvojů, které v případě války budou provádět zásobování našich provincíí a ostrovů v tichomoří

31.12.1939
Letošní vánoce nejsou již tak klidné jako tomu bylo ještě před rokem.
Amerika v těchto dnech zvyuje svůj průmyslovej potenciál, válka evropě je sice prozatím klidná – bojuje se jen ve finsku, kde se stále finská armáda drží na svých pozicích. V asii japonci stále postupují do srdce číny. Myslím že nás čeká těžkej rok.

9.2.1940
Protiválečné demontrace v naší zemi. Lideé si nepřejí, abychom se vměšovali do evropských záležitostí.

11.3.1940
Další fáze války započala. Německo vyhlásilo válku norsku a dánsku. Uvedli jsme do pohotovosti naše loďstvo. Britské námořnistvo se snaží omezit přesun wehrmachtu do norska.
Do naší výzbroje přibily dvě tankové divize, generální štáb rozhodl a masivním vyzbrojení – byl zadán požadavek na vytvoření 30 pěších a šesti motorizovaných divizí.

Rovněž byl zaveden konvojový systém přepravy zásob a bylo postaveno několik desítek nových konvojů.

13.3.1940 Okupace Islandu a grónska
Island a grónsko bylo doteď součástí dánska. Dánsko však ve včerejším dni kapitulovalo a vlády se ujala louková vláda. Britská vláda se ve spolupráci s naší vládou rozhodla Island obsadit, aby se předešlo případné základně německa v atlantiku. Británie předala ihned území naší vládě, která nyní rozhodla o přesunu jedné pěší divize na island.

Island:

Dánsko součástí 3. říše

V nedávných dnech také bylo rozhodnuto o zřízení výsadkových divizí. Potřebné technologie již byly vynalezeny a nyní armáda testuje možnosti uplatnění těchto divizí.

25.4.1940
Sovětská armáda prorazila finskou obranu u Kajaani. Vypadá to, že finská armáda už nemá sil vzdorovat rudé armádě.

2.5.1940
Válka na západní frontě definitivně začala… německo právě vyhlásilo válku belgii, holandsku a lucembursku…. Britská armáda údajně vyslala expediční sbor do francie a francouzká armáda se připravuje na přímý střet s wehrmachtem.

Situace na západní frontě v den útoku:

Dle zpráv našich agentů mají němci 100 pěších a 7 tankových divizí. Dle mého názoru jsou ale tyto čísla silně podhodnocena.

Náš současný výzkum:

8.5.1940
Lucembursko padlo, není divu, tento ministáteček mezi francí, belgií a německem neměl ani vlastní armádu.

Německo postupuje přes belgii a holandsko a blíží se k francouzkým hranicím.

11.5.1940
Němci dobyli Antverpy, Belgický hrál odeplul a hlavní městobelgie bylo přemístěno do Leopoldvillu ve střední africe, kde leží belgické kolonie.

12.5.1940
Němci dobyli amsterodam. Hlavní město Holandska přesunuto do kolonie v Batavii (tichomoří)

17.5.1940
V Británii resignoval Neville Chamberleine a Winston Churchill se ujal funkce předsedy vlády.
Finsko akceptovalo ruské požadavky na územní ústupky u Leningradu, čímž skončila sovětsko finská válka.

Francouzká armáda úspěšně dokázala obsadit Antverpy a eindhoven. Je však v obklíčení německých divizí. Je otázkou, zda dokáže vzdorovat tlaku.

Situace na západní frontě nyní….

Reklamy

One response to “Deník Johna Davies, bezpečnostního poradce F.D. Roosevelt – část 3.

  1. Ladik Únor 26, 2007 (10:56 am)

    To se nám (tobě) to začíná zamotávat 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: