TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Deník Johna Daviese, bezpečnostního poradce F.D. Roosevelta – část 5.

Únor 1941 – červenec 1943

Na jaře 1941 začal dlouho očekávaný útok Německa na Jugoslávii. Na stranu německa se přidalo rovněž i Bulharsko, které vstoupilo mezi OSU a ihned zaútočilo na řecko. Během měsíce a půl v květnu 1941 jugoslávie a posléze i řecko padly a kontinentální evropa byla s vyjímkou Švýcarska, Španělska a Portugalska v rukou OSY.

V tomto období rovněž sílila válka v africe, spojenci nejdříve zahnali italy několik set kilometrů na západ od egyptských hranic, v průběhu roku se však Italové dokázali probít zpět na své původní pozice.

Na jaře rovněž Japonci anektovali komunistickou čínu a pokračují směrem k indii, která je britskou kolonií.
Léto a podzim 1941 byl ve znamení až podezřelého klidu. Naše zem zbrojila, v tomto období máme již zhruba 150 divizí včetně motorizovaných a moderních tankových. Rozšiřujeme i loďstvo. Vypadá to, jako by se všechny státy dozbrojovaly a doplňovali síly.

V listopadu 1941 to přišlo. Japoncko koncem listopadu přepadlo Pearl Harbour a vyhlásilo nám válku! Stejně jako vyhlásilo válku spojencům. Naše vláda zareagovala rychle, začala urychleně budouvat armádu a rozhodla se posílit jednotky na filipínách, které jsou v přímém ohrožení japonských sil. Japonci rovněž v indii s vervou zaútočili na brity a zatlačují je na západ.

Briti nám nabídli spojenectví, prozatím však naše vláda toto odmítla.

1942
Velký pokrok v technologii, již jsme těsně před dokončením všech příparvných fází na výrobu atomové bomby. Náš průmysl a věda se zaměřuje rovněž na vylepšení motorizovaných a tankových divizí a dle mého názoru patříme v tomto odvětví ke světové špičce.

Během jara 1942 se bojovalo v severní africe a v asii, v obou případech byla vojska Itálie a Japonska úspěšnější – britové nezvládají situaci na dvou frontách. Proto bylo rozhodnuto o tzv. land-lease politice (dodávky materiálu pro británii)

V červnu 1942 vyhlásily vojska OSY válku SSSR!! Armády Německa, Itálie, rumunska, Slovenska, maďarska, Bulharska a nyní i Finska v noci 20.června 1942 překročily hranice SSSR a rychle postupují do srdce sovětského svazu.
Vojska osy dle našich odhadů použili zhruba 200-250 divizí, proti nimž stojí zhruba 200 divizí SSSR, které jsou ale do značné míry technicky zaostalejší než vojska OSY.

Naše vláda se již na základě těchto události rozhodla vstoupit mezi spojence. Jsme tedy součástí aliance vedednou Velkou británii, Austrálií, Kanadou, Novým Zélandem, Holadnskem, Belgii a dalšími menšími zeměmi.

Během léta 1942 vojska OSY postoupila přes ukrajinu a německu se podařilo obsadit Leningrad, strategické město poblíž ruských hranic.
Naše vláda se rozhodla provést vylodění ve francii a zahájit tak druhou evropskou frontu, neboť vojska SSSR nejsou schopni mohutné síle účinně vzdorovat.

Situace na východní frontě je taková, že sovětská armáda si celkem úspěšně počíná na jihu země, kde dokázala zpomalit postup němců poblíž kyjeva, na severu země jsou všam němci již u bran Mosky.

Naše námořní transportní divize začínají s přesunem prvních 30ti divizí (zejména pěší a tankové divize) z Richmondu do Velké británie, odkud chceme provést invazi na francouzké pobřeží. Bude rozhodovat zejména rychlost invaze a následný postup do srdce evropy. Do zimy máme v plánu dosáhnout německých hranic z roku 1939.

V průběhu srpna bylo přemístěno do Velké británie zhruba 60 divizí. Z celkového počtu našich 180ti divizí plánujeme použití 160ti divizí na kontinentu, v případě potřeby uvolníme dalších 10 obrněných divizí. Další divize jsou stále trénovany a připravovány, chceme během roku 1943 dosáhnout počtu 250ti divizí.

4.září 1943: Plán New Order začal. Bylo rozhodnuto provést falešné vylodění v Cherbourgu v severní francii, tím odčerpat síly z okolních provincií a následně provést rychlé vylodění v Brestu, na nejzápadnější provincii severní francie. Vylodění začalo v Cherboourghu s velkými ztrátami na životech, tři pěší divize byly téměř zdecimovány, avšak plán splnil svůj záměr a druhá invazní vlna se bez odporu vylodila v Brestu. Během týdne bylo do provincie posláno všech cca 50 divizí a začal rychlý postup na východ francie směrem k normandii s cílem odříznout německá vojska na západě francie.
Dle našich informátorů mají němci v této oblasti kolem 25ti divizí, včetně dvou tankových.

Během podzimu naše vojska úspěšně osvobodila paříž, a dosáhla hranic Vichistické Francie, čímž odřízla přibližně 12 německých divizí, které byly obklíčeny a zničeny v říjnu 1942.
Na východní frontě němci dobyli moskvu, ale jejich postup se zastavil. Dle našichzpráv bylo spousta divizí z východní fronty převeleno do francie pro boj s našimi jednotkami.

Do francie do konce listopadu bylo dopraveno našich asi 90 dalších divizí a po těžkých bojích u maginotovi linie se koncem prosince opravdu podařilo dostat na hranice německa z roku 1939.

V asii mezitím vojska Japonska vytlačují brity z Indie.

1943
Po zimní přestávce v bojích, která byla využita zejména ke zmodernizování armády a doplnění stavů jedntolivých divizí, začala naše zimní ofenziva směrem na dortmund a Essen.
Během jara 1943 naše vojska dosáhla významných úspěchů, překročila rýn a vstoupila do západního německa a obsadila linii od hamburgu až po rakouské alpy. Němci v chaosu ustupují na východní frontě, sovětští vojáci opět dobyli mosvku a tlačí němce zpět.

21. června 1943 byl dobyt berlín a naše armáda dorazila do sudet, které německo před 5ti lety ostudně zabralo československu. Východní fronta zkolabovala a sověti rychle postupují k býv. polským hranicím. Padlo rumunsko, které se přidalo na sovětskou stranu a vyhlásilo válku zbytkům Osy.
Naše vojska obešla Alpy a během května dobyla Apeninský poloostrov, na kterém jsme zřidili loutkový stát (Italskou republiku). Fašistická itálie nyní tedy ovládá už jen řecko, část severní afriky a pár ostrovů ve středozemním moři. Britové zatlačují v africe Italy zpět.

Červenec 1943
Německo kapitulovalo!! byl vytvořen nový stát pod dohledem spojenců – Německá spolková republika, belgii, francii a holandsku byly vráceny provincie, naše vojska byla stažena zpět do USA, na kontinentě zůstalo jen asi 30 divizí.
Ve střední evropě bylo obnoveno Polsko a československo, oba státy mají bohužl stalinistické vlády.

Toto naši vládu rozlobilo a proto jsme vyhlásili válku SSSR. Nová fáze války tedy začíná.

Reklamy

One response to “Deník Johna Daviese, bezpečnostního poradce F.D. Roosevelta – část 5.

  1. Ladik Březen 5, 2007 (8:28 pm)

    američani vyhlásili válku sovětům? a přitom ještě neporazili japonce?! Tak uvidíme 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: