TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Deník Johna Daviese, bezpečnostního poradce F.D. Roosevelta – část 6.

Srpen 1943 – Prosinec 1944

Srpen 1943
Situace v evropě je poněkud zmatená. Demokratické síly mají převahu, avšak východní blok postupuje na jih. Z OSY bojuje ještě bulharsko a itálie (která ovládá řecko). Rudá armáda tedy nyní postupuje na jih z rumunska do bulharska a řecka.
Neutrální státy jsou v evropě Rakousko a Jugoslávie, neutrálníale pro sovětské jsou Polsko a ČSR. Spolková republika je též neutrální, ale povolila nám přesnu vojsk přes její území.
Naše armáda rovněž okupuje tři provincie v severním polsku, na které si nyní polsko klade nároky, avšak naše vláda rozhodla o nevydání území.

V itálii máme 6 divizí, a ty byly vyslány podél jugoslávského pobřeží směrem do řecka, aby zde dobyly atény dříve než rudá ramáda.

Výzkum probíhá rovněž velmi rychle, byly postaveny již pokusné reaktory a naši vědci pracují na dokončení první atomové bomby.

Na našem americkém kontinentě probíhá nyní přezbrojování a modernizace naší armády, která byla před několika týdny stažena z evropy a kterou plánujeme v nejbližších měsícíh nasadit proti rudé armádě.

Září a říjen 1943
Armáda Italské republiky obsadila sicílii, jednu z posledních bašt Mussoliniho fašistické itálie. Hlavní město fšistů je nyní na korsice. V africe jsou již italové téměř poraženi a kontrolují už jen pár nevýznamných provincií.

Japonská armáda vyhlásila válku sssr a zaútočila na Vladivostok a Mongolsko (spojence SSSR)! Japonsko je tak ve válce snad se všemi významnými zeměmi. V průběhu podzimu byla poražena britská vojska v Indii a Persii a Japonci obsadili kompletní indii. Je to velmi vážná situace.

Našich 6 divizí v Itálii, posílených 1 pěší divizí Italské republiky bylo přepraveno podél býv. Jugoslavského pobřeží (které bylo kontrolováno do nedávna fašisty, avšak nyní již území kontrolujeme my) až do býv. Albánie. Zde podle plánu měl proběhnout útok na zbýjavící Mussoliniho jednotky v řecku, avšak bulharsko padlo velmi brzo, přidalo se na stranu OSY a rudá armáda stačila již větší část řecka obsadit.

Naše jednotky se tedy pokusili o útok směrem na atény, narazily překvapivě na zhruba dvojnásobný počet sovětských divizí a útok tak byl odražen. Bylo to první setkání našich a sovětských vojáků, a pro nás nedopadlo příliš dobře.

Jelikož se k postavení našich vojsk začala blížit i bulharská armáda, bylo rozhodnuto o stažení našich vojsk zpět do albánie, do lepších obranných postavení a zároveň bylo rozhodnuto o urychleném přesunu 30ti divizí z ameriky do jugoslávie.

Zima 1943-1944 – Již posílení čertsvými divizemi byl zahájen útok na řecko. Hlavním směrem útoku bylyatény a druhým směrem byla Sofie, hlavní město Bulharska. Proti našim 40ti divizím stál přibližně stejný počet nepřátelských jednotek, avšak naše modernější technika i taktika slavila úspěch a řecko bylo brzo v našich rukách. Po osvobození řecka se naše divize přeskupily k útoku na Bulharsko a v lednu 1944 útok započal. Naše armády postupovaly pomalu ale jistě, o každou provincii se urputně bojovalo a postup se nedá srovnat s celkem hladkým postupem z francie z loňského roku. Na konci ledna Bulharsko kapitulovalo a naše armády stály na jižních hranicích rumunska. Našich 40 divizí bylo dosti vyčerpáno bojem a u jižních hranic rumunska se dle našich tajných služeb shromáždilo velké množství nepřátelských divizí. Jenom v bukurešti bylo odhaleno 43 sovětskýh a rumunských divizí.

Za těchto okolností byl další postup nemyslitelný. Naše velení rozhodlo o posílení jižních sil o dalších třicet divizíz amerického kontinentu. Do býv. Bulharska byl také převelen první svaz strategických bombarderů s první atomovou pumou.

Jaro 1944
Bylo rozhodnuto o použití jaderné zbraně na Bukurešť, zaprvé jako odstrašení a snížení morálky nepřátelské strany, za druhé jako na zničení většiny ze 43 divizí, které zde našich informací jsou.
Náše síly se nyní opět zhruba vyrovnal, máme zde zhruba 70 divizí.

5.5.1944 byla puma svržena, ihned po té začal postupný útok na rumunsko. Sovětské armády byly dezorientované a tak útok slavil úspěch, ale postup do srdce rumunska byl přeci jenom pomalý a postupoval za cenu velkých ztrát.

V červnu 1944 byl rumunsko dobyto. Naše vojska dosáhla jižních hranic SSSR (besarábie), kde zaujala obranné postavení. Západní část vojsk v rumunsku obsadila Slovensko a vyhlásili jsme válku ČSR, která svým Stalinistickým vedením ohrožovala mír v evropě. První útok našich 6ti divizí na brno byl odražen, česká vojska obsadila dokonce i Bratislavu. Druhý útok, vedený Generálem Marschallem však byl již úspěšnější a po dosažení západních hranic ČSR se k armádě připojilo 17 našich divizí čekajících v Německé spolkové republice, kam byly přepraveny nedávno z USA.. Československo bylo od komunistů o osvobozeno koncem července 1944 a naše síly se přeskupily k hranicím polské lidové republiky.

Kvůli útoku na SSSR bylo potřeba zpřístupnit celou frontu. V cestě stálo polsko a tak v září 1944 byla vyhlášena válka polsku. Polská armáda byla velmi slabá a naše jednotky, útočící ze tří stran obsadily území polska během 10ti dnů a dosáhly sovětských hranic.

V současné době probíhá přesun všech zbývajících divizí z amerického kontinentu do východní evropy, máme v plánu na jaře 1945 zahájit rychlý a rozhodný postup do srdce SSSR a osvobodit sovětský lid od nadvlády tyrana Stalina.

Sovětská armáda bojuje nyní na třech frontách – na západní proti nám, na východě a jihu proti japonsku a jeho spojencům. Dle našho názoru do konce roku 1945 obsadíme všechny strategická města včetně Mosky, Leningradu, Stalingradu, Rostova a Kyjeva.
Otázkou je blízký východ. Japonci totiž již pomalu pronikají směrem k turecku a iráku, čímž ohrožují naše i britské zájmy v tomto regionu.

Reklamy

One response to “Deník Johna Daviese, bezpečnostního poradce F.D. Roosevelta – část 6.

  1. Ladik Březen 8, 2007 (6:07 pm)

    Tak to je hustý.. všichni proti všem 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: