TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Zkrocená hora, nezkrocená smrt

Heath Ledger zemřel

Chtěl jsem se před spaním podívat na seznam.cz na poslední zprávy (hlavně na výsledky zápasů) a místo toho na mě udeřila zpráva o smrti tohoto herce. Našla ho masérka, když k němu šla do bytu. Ležel nahý v posteli a všude okolo se válely prášky na spaní. Co vede dvaceti osmiletého člověka, úspěšného herce, otce dcery, k sebevraždě? To jsou otázky, pro které ještě chvíli zůstanu vzhůru.

Heath Ledger se poprvé dostal do podvědomí diváku ve filmu Patriot, kde hrál syna Mela Gibsona. Jeho kariéra se dál rozvíjela filmem Příběh rytíře, který myslím je velmi povedený. Je to odlehčené zpracování rytířských soubojů, plné legrace a We will rock you. Potom následovaly další role (např. Bratři Grimmové) až ho Ang Lee obsadil do Zkrocené hory. Za tento film byl Heath Ledger nominován na Oscara.

Jeho poslední rolí zůstane Joker v již dotočeném filmu Dark Knight. Druhý film o Batmanovi s Christianem Balem je nyní v post-produkci a během roku by se měl dostat do kin. Jisté je jedno: film Temný rytíř bude zahalen temnotou smrti a Heath Ledger nebude moci rozvinout postavu ve třetím filmu, jak měli tvůrci v plánu.

Heath Ledger si poslední dobou prý stěžoval, že je se svým životem nespokojený, že mu připadá, že pouze mrhá časem. Asi někdy ani ty nejzajímavěší role v těch nejlepších filmech světa nedokáží člověka naplnit a dát mu smysl. Všechno je to jenom v nás samých, my jsme strůjci vlastního štěstí a osudu, byť jsme neustále ovlivňováni a utvářeni vším s čím se setkáme a to už od chvíle, kdy ještě v lůně začneme poprvé přijímat informace.

Minuta ticha za skvělého herce.

LOU

Reklamy

2 responses to “Zkrocená hora, nezkrocená smrt

  1. lukyhell Leden 23, 2008 (9:57 am)

    Taky mě ta zpráva včera večer šokovala. Jak to vypadá tak Temný Rytíř se bude Ledgerův reqiem a já se na jeho ztvárnění Jokera moc těšim, protože bude nejblíž komiksové verzi. Nicholsonův Joker byl starý, tlustý a až žoviální a Ledgerův bude mladý, silný a vražedný a přesně tak by to mělo být. Tak sbohem Heate a byl jsi zatraceně dobrej herec.

  2. Lou Leden 23, 2008 (3:52 pm)

    Jack Nicholson byl dobrej a zahrál to perfektně, ale už v tý době byl docela starej. Zahrál to podle sebe a podle Burtona. Jsem zvědavej na Dark knighta, mohlo by to být opravdu hodbě dobrý.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: