TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Nevážné téma #1: Trenýrky nebo slipy?

zase jednou lehčí téma k zamyšlení

Dnes ráno jsem se oblékal a v šuplíku našel jedny trenýrky. Ihned se mi vybavila památní scéna z filmu Rok Ďábla, kde protagonisté řeší závažné takřka Shakespearovské téma, zda nosí Jarek Nohavica trenýrky nebo slipy. Ani nakonec nevím, jak to dopadlo, ale každopádně ten film vyhrál hlavní cenu v Karlových varech. Můžeme se o tom přít, můžeme sáhodlouze polemizovat, ale podle mě ten film řeší hlavně otázku trenýrek nebo slipů a ta hudba jen hraje druhořadou roli 🙂 Na festivalu v Karlových varech tedy dali světu jasně najevo, že problematika trenýrek a slipů se nesmí podceňovat.

Takže… trenýrky nebo slipy? To je to, oč tu běží, vážení.

Vliv slipů na plodnost

Moderní slipy anebo tradiční trenýrky? Upjatost nebo volnost. Pohodlí? Jistě je zde také lékařské hledisko, které varuje před používáním slipů z reprodukčního hlediska. Je to prý stejné riziko jako při jízdě na kole. Menší hemživost… žádné děti… a pak se nemá v ČR rodit tak málo dětí. Z tohoto hlediska se zdá, že za nízkou nativitou moderních civilizacích stojí právě slipy. V Africe slipy nemají (někdy dokonce nemají žádné oblečení) a podívejte se na to, jak se rychle množí.

Slipy a globální oteplování

Domnívám se, že je to vážné téma, které vyplave na povrch, až ochladne humbuk kolem globálního oteplování. Na kterou stranu se potom Václav Klaus postaví? Bude hájit trenýrky nebo slipy? Nebo půjde radikální cestou „naostro“? Je také možné, že celou problematiku bude bagatelizovat a popírat. Ale copak je možné popírat vliv slipů na plodnost? Je to stejné jako s tím oteplováním. Tento problém, zde je a je potřeba ho řešit.

Hnutí za zákaz slipů

V africkém státě Umbagwe vzniklo před půl rokem hnutí za zákaz slipů. Jejich cílem je donutit výrobce textílií, aby vyráběli pouze trenýrky. Toto hnutí se jmenuje „Plodností a volností k novým zítřkům“ a usiluje o slyšení v radě OSN. Zatím však marně, protože bambusové telefonní linky v Umbagwe dosud nejsou opraveny po řádění orkánu Balala, a tak se žádný rozhovor s Kofi Ananem zatím nekonal.
Já sám se cítím tímto hnutím ohrožen. Není to v rozporu s lidskými právy? Copak každý nemá svobodnou volbu, co nosit?
Říkám tvrdé ne tomtuto hnutí. Sám nosím slipy a nehodlám na tom nic měnit. Do Haagu s tímto hnutím.

LOU

Reklamy

9 responses to “Nevážné téma #1: Trenýrky nebo slipy?

 1. Luke Duben 21, 2008 (2:37 pm)

  Já se k Tobě ve slipovém hnutí přidám, budeme hlasitě prostestovat a křičet, aby hlas a barva slipů byla vidět široko – daleko!

 2. Ladik Duben 21, 2008 (2:40 pm)

  Já jsem pro slipy. Možná to bude znít podivně, ale doktor-urolog specialista mi doporučil slipy a o plodnosti se nezmiňoval… široko daleko vysoko!

 3. Luke Duben 21, 2008 (2:42 pm)

  Stejně doufám, že to jednou nedojde tak daleko, že nás budou policajti na ulici zastavovat a kontrolovat, jestli máme trenýrky nebo slipy a zatýkat nás… to by byl… nebojím se to napsat – TRENÝRKOVÝ STÁT! 1984 hadr….

 4. Luke Duben 21, 2008 (2:45 pm)

  odpověď Ládikovi: třeba ses mu v nich moc líbil!

 5. Kví Duben 21, 2008 (4:17 pm)

  Já si myslím, že pan prezident by podpořil slipáky.

 6. Ashman Duben 21, 2008 (5:12 pm)

  Ládík: Jestli to nebude jako s tim globálním oteplováním. Taky je to třeba populární mýtus.:)

 7. lukyhell Duben 21, 2008 (7:15 pm)

  Než „tradiční trenýrky“ ať už to je cokoliv, radší volím boxerky. Jinak ovšem ovšem jsem pro svobodný výběr spodního oblečení, každému to v čem je mu pohodlí.

 8. Jana Prosinec 22, 2012 (5:12 pm)

  Jedině trenýrky 😀 Slipy, to je děs 😀 Příteli jsem koupila k Vánocům tyto http://www.panskamoda.eu/product/trenyrky/panske-trenyrky-exclusive-27-repres/794 a už se těším, až si je vyzkouší 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: