TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

další skvělej film..
Jak už název napovídá, jedná se o film popisující konec života slavného amerického psance Jesse Jamese. Název rovněž odkazuje na populární mýtus, že Jesse James byl vlastně dobrák, který bohatým bral a chudým dával a že jeho vrah byl odpornej zbabělec… no jak už to bývá – realita byla jiná.

Film začíná před poslední vlakovou loupeží, kterou Jesseho banda provedla, na tuto loupež si Jesse najal nový lidi a mezi nimi i Roberta Forda – svého mladého obdivovalete, který ale během filmu „prozře“ a zjistí, že jeho idol není takový,jak si ho vysnil a snaží se mu ze všech sil vyrovnat. Myslim, že u tohoto typu filmu nevadí, když prozradim jak to dopadne – Bobu Fordovi a jeho bratrovi (oba dělají pro JJ) začne jít ze strany JJ o život a rozhodnou se tedy využít příležitosti a v momentě, kdy Jesse James nemá u sebe zbraň, jej Bob Ford zabije. Po smrti JJ se Bob stane celebritou, hraje v divadlech, lidé jej však označují za zbabělce a zrádce. Bob tedy raději utíká na venkov, tam se na něj také dívají zkrs prsty, až ho nakonec jeden „fanoušek“ JJ zabije. Zatímco JJ je i po smrti oslavován, na BF se zapomnělo.

V roli Roberta Forda exceluje Case Affleck – na CSFD píšou, že byl za tento výkon nominován na Oscara. V hlavní roli Jesseho Jamese uvidíte Brada Pitta – musim přiznat, že jak jsem ho dřív neměl rád, tak teď mě docela nadchnul.

Je zvláštní jak si tvůrci filmů hrajou s charaktery obou postav – já osobně jsem chvíli cítil sympatie k JJ, chvíli zas k BF a i po shlédnutí filmu nedokážu říct, kdo byl ten „správnej“ a kdo „padouch“. Rozhodně ale padá mýtus „hodného“ Jesseho Jamese a „zbabělého“ Roberta Forda.

http://www.csfd.cz/film/221541-assassination-of-jesse-james-by-the-coward-robert-ford-the/

Všem, co maj rádi westerny či podobné žánry, film doporučuju.

Luke

Reklamy

7 responses to “Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

 1. Ladik Květen 20, 2008 (10:17 am)

  Hned jak jsem to začal číst, tak se divím. Jesse James byl dobrák? Nebo si to někdo někdy myslel? Já jsem jako hodně malej četl knížku Buffalo Bill kontra Jesse James a tam byl Jesse James záporák jak stehno 🙂

 2. Ashman Květen 20, 2008 (11:58 am)

  Taky jsem to četl. A JJ byl záporák jak stehno.:)Mimochodem, tenhle film mám na divku, kdyby měl někdo zájem.

 3. Luke Květen 20, 2008 (12:51 pm)

  No já měl knihu „hrdinové divokého západu“ nebo něco v tom smyslu a tam byl taky vylíčenej negativně, ale byla tam i zmínka, že v americký literatuře byl většinou heroizován… takže u nás to s jeho „mýtem“ nebylo tak horký…

 4. Ashman Květen 20, 2008 (3:01 pm)

  Když jsou některý lidi schopný si heroizovat Hitlera, s Jamesem to asi pak jde docela samo.:)

 5. Foggy Frog Květen 20, 2008 (6:53 pm)

  Ja ten film chci strasne strasne a nejstrasneji videt. Tys to urcite nekde piratsky stahnul:-)) Prepalis? Za listky na Indiho si to zaba zaslouzi…A pak doslouzi:-)))

 6. Luke Květen 21, 2008 (9:29 am)

  No tak teda jo, no…. žebrale jeden obojživelnickej… :).

 7. Foggy Frog Květen 21, 2008 (7:44 pm)

  Ja te zeru!!!! Primo mailuju:-)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: