TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Drsný versus drsnější 2

Vetřelec proti Predátorovi podruhé a tentokrát mnohem brutálněji

Děj druhého dílu střetnutí Vetřelců a Predátorů neoplývá nikterak složitým dějem. Důraz je na akci a té je tam až požehnaně. Příběh navazuje na jedničku, kdy se na konci vylíhnul Vetřelec z Predátora. Na lodi se to začalo rychle mlít a loď potom ztroskotala kdesi ve vnitrozemí USA. PredAlien utekl a s ním i spousta zárodků klasických vetřelců, které byly na lodi uvězněni v kontajnerech.

A dál už je to samá řežba a nejedná se rozhodně o nic vyměklého. O stylu filmu jasně vypovídá scéna, kdy se vetřelec vyklube z malého chlapce. Kdy naposledy jste viděli v americkém filmu zmasakrované dítě? Většinou jsou děti v nebezpečí, ale pak zázračně uniknou. Tady ne. Tady neunikne téměř nikdo.

Film se závratnou rychlostí žene vpřed a dává jasně najevo, že je natočen podle počítačové hry (myslím tedy, že hra o střetu těchto dvou mimozemských ras byla první než komiksy apod.). A děj i jako ve hře vypadá. Samé koso. Jedná se v podstatě o zkřížení hororů odehrávajících se na maloměstě typu Halloween, Pátek třináctého… s klasickou sérií o vetřelcích. Vetřelci se z lesa dostanou postupně do kanálů pod městem a potom už jdou do města a nemilosrdně to tak vraždí. Hnízdo si udělají v nemocnici.

Predátor s nimi bojuje vlastně jen jeden (když nepočítáme ty ze začátku na lodi, ale ty hned umřou). Za to je to ale pořádněj máza! Používá všelijaký speciální vybavení (hlavně dvě plazmové pušky na ramenou) a postupně likviduje jednoho za druhým. Vetřelců je však stále víc a víc.

Tenhle film je jenom o zábavě. Není to v žádném případě nic hlubokomyslného, pouze zábava. Vyzdvihl bych na filmu tyto věci:

– děj rychle ubíhá, nejsou tam žádná hluchá místa
– scény jsou opravdu brutální (nejsou tam žádné věci typu: jde na něj vetřelec, on vykřikne, oba zmizí ze záběru a tam ho vetřelec zabije) Tady je vidět hezky všechno a detailně
– je tam vidět planeta predátorů (aspoň tedy na chvíli)

a naopak bych vytknul tyto věci:

– jsou tam některé strašně klišoidní postavy (nesmělý mladík zamilovaný do krásky třídy apod.); naštěstí ale rychle umřou
– z klasické ságy vetřelců tam toho moc nezbylo
– zase nějak urychlili růst vetřelců

Podtrženo sečtono: u filmu jsem se dobře bavil. Pokud hledáte zábavu a něco nevyměklého, tohle je ten pravý film pro vás.

LOU

Reklamy

One response to “Drsný versus drsnější 2

  1. Ladik Květen 25, 2008 (6:46 pm)

    Tak to se asi kouknu 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: