TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Jak pejsek a kočička

měnili okna

Ve středu a ve čtvrtek jsme odstěhovávali nábytek od oken. Ani bych nevěřil, že toho bude tolik. V kuchyni to byla rohová lavice, ta se musela rozšroubovat. Stůl a židle se musely dát do obýváku. V obýváku se přesunul klavír před televizi, dvě skříňky se vyklidily, přemístily a a zase zpátky naložili. Přestěhovala se věž. Křešla šla na chodbu k výtahu. Stolek z předsíně se přesunul taky do obýváku v jednom pokoji se sundala knihovna ze stěny, vyndaly se šuplíky ze stolu, stůl se přesunul vedle složený postele, botník se hodil do obýváku, boty do pytle, akvárku na knihovnu do obýváku. Máme nafukovací obývák. Naštěstí v bytě koberce nejsou, tak aspoň to jsme řešit nemuseli.
V pátek přišla bourací parta. Vysadili starý okna, rozmlátili rámy, vyndali je ven a vyházeli do speciálního konterjneru před barákem. Ten největší bordel po sobě uklízeli. Protože se okna nevešly do výtahu, všechno to nosili po schodech. Chtěli si udělat strejčka, jak se to tak říká, a vynesli ty nová okna nahoru do pokojů dřív, než byly zasazený nový rámy. A co se nestalo. Zrovna u nás v pokoji. Nový okno spadlo dělňasovi na nohu, když zasazoval rám, pak spadlo na kladivo a třísk. Rozbilo se. Zkoušel jsem předtím jedno to okno zvednout. Bylo těžký jak kráva! prej 35-40 kilo, ale to musel bejt víc. 35 kilo bych snad zvednul ne? 🙂 Takže odnesli rozbitý okno a přinesli nový. Zase po schodech. Byl pátek, kluky to nebavilo a už to chtěli mít rychle hotový. Nás to taky nebavilo, protože jsme měli furt otevřenej byt, v bytě 4 – 6 dělňasů, pořád jsme se motali a nechat samotný jsme je tam nechtěli.
Druhej den přišla zednická parta. To už byla taková klidnější práce. Ukecal jsem je na zadělání i těch prasklin, který nebyly způsobený bouráním. Aspoň něco. Odpoledne začal drobnej úklid. Zametání, luxování, vytírání.
A třetí den jsme začal dávat dopořádku kuchyň a pokoj. Umyl jsem okna, parapety, sešrouboval zas tu rohovou lavici atd atd… kupodivu všechno sám. Až jsem se chvílema podivoval, proč chlap myje okna, když tam kromě mě bydlí tři ženský… Jenže ty tam zrovna nebyly.
A nejvíc mě pobavilo, jakým způsobem si spolubydla pověsila záclony 🙂 To by mě máma zabila 🙂 Na záclony můžem nadávat sebevíc, ale když už visej, tak ať to nějak vypadá. Měl jsem si to vyfotit… Třeba to zvládnu dneska 😉

Vyčerpávající víkend.
Až vám někdy někomu budou měnit okna, tak už víte, co vás čeká 🙂

čus.

Ladik

Reklamy

One response to “Jak pejsek a kočička

  1. Ashman Červen 9, 2008 (7:54 pm)

    Otci je měnili v listopadu. V tý největší kose, co byla, jsem tam osm hodin seděl a koukal na dělňase, jak v tom devátym patře poskakujou v oknech. Paráda.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: