TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Další filmy z posledních dnů…

V posledních dnech jsem viděl několik zajímavejch filmů, tak se u každého z nich stručně zastavím….
Oko bere
film o partě studentů z jedné americké univerzity, kteří se pod vedení svého profesora naučí „počítat“ black jack a díky tajným smluveným signálům začnou vyhrávat velké výhry. Avšak šéfové kasína si toho všimnou a začnou šlapat študákům tvrdě na paty…. nápad filmu je zajímavej, musim přiznat, že jsem se uplně nesoustředil, ale přišlo mi, že zpracování mohlo bejt o něco lepší. Z herců mě zaujal Kevin Spacey, který byl opět výtečný.

Mé borůvkové noci – no určitě si řeknete, že film, který vznikl v koprodukci hong-kong/francie/čína bude asi pěkná sračka, ale opak je pravdou. Je to tedy film romantický (což může některé odradit) od známého režiséra Kar Wai Wonga (byl jsem poučen, že toto je jeho první film s nešikmookými herci) a hlavní roli hraje překvapivě má oblíbenkyně, zpěvačka Norah Jones. Trochu jsem se bál, jak se ujme herecké role, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Děj filmu je shrnutý na ČSFD takto: „po búrlivom rozchode sa Elizabeth (Norah Jones) vyberie na cestu okolo Ameriky a necháva za sebou život plný spomienok a snov. Počas putovania zažije množstvo problémov, aby nakoniec pochopila, že táto cesta je len časťou veľkého spoznávania jej vlastného ja„ :). Ve skutečnosti je ve filmu spousta situací, který určitě každej z nás někdy zažil – ať už rozchody, nové lásky, bolest, radost, štěstí… a myslim že to je pro mě asi ten největší klad filmu, že se dokážu do těch pocitů hlavních hrdnů vžít.

Das Boot
klasika mezi válečnými (ponorkovými) filmy od Wolfganga Petersona. Tenhle film
už jsem kdysi viděl, ale v poslední době hraju na PC Silent Hunter 3 a 4 – simulátor ponorek – tak jsem se rozhodl pustit si jej znovu. 3 a půl hodinové drama z roku 1981 o německé ponorce v druhé světové válce, není typickým válečným filmem – válka je tam spíš jen jako prostředí, kam je zasazen příběh a osudy námořníků – příliš akčních scén ve filmu není. Co je na filmu úžasný je ale atmosféra – strach, psychóza, stísněná atmosféra ponorky, která je ukrytá v moři a kolem ní bouchaj hlubinný nálože, občas „pingne“ sonar… no doporučoval bych jej i těm, kteří jinak válečný filmy moc nevyhledávaj. Film byl nominovanej na 7 oscarů a je dodnes považován za nejlepší ponorkovej film, kterej kdy kdo natočil. Na CSFD to někdo hezky napsal „Apokalypsa pod vodou“ :).

Ginger a Fred – aneb Fellini z roku 1986
Jeden z posledních filmů italské filmové legendy vypráví o dvojici stárnoucích imitátorů Ginger Rodgersové a Freda Astaira, kteří jsou pozvání na jakýsi varietní program v TV, kde maj spolu poprvé po třiceti letech opět vystupovat. Film je o tom, jak se svět mění, jak se staří už nestačí přizpůsobovat moderním trendům a je vlastně i kritikou moderního showbusinessu. V hlavní roli Giulietta Masina a Marcello Mastroianni .

Control
tohle je můj nejčerstvější filmovej zážitek ze včerejška z kina Aero – film o frontmanovi (punk)rockové kapely Joy Divison, Ianu Curtisovi. Film je celej černobílej a je tim umocněná atmosféra předměstí Manchesteru 70. let, kde Ian Curtis dospíval a kde vznikli Joy Division. Film popisuje vzestup a pád skupiny až do tragického konce Iana Curtise v roce 1980 a obsahuje velmi dobře natočené koncertní scény – na csfd jsem našel tyto zajímavosti:

Film byl nejprve natočen barevně a pak byly barvy převedené do černé a bílé. [–] James Anthony Pearson, který hraje Bernarda Sumnera se naučil hrát na kytaru za dva měsíce. [–] Sam Riley hrál v roce 2002 zpěváka skupiny „The Fall“. Rob Gretton mu v jedné pasáži řekne, že by to mohlo být ještě horší, že by mohl být třeba zpěvák v kapele „The Fall“. Stejně tak nepřehlédneme plakát na koncert této kapely v každém místě, kde vystupují Joy Division. [–] Všichni herci, kteří představují ve filmu skupinu Joy Division se naučili hrát na své nástroje, takže scény, kde hraje kapela živě nejsou ze záznamu, ale hráli opravdu samotní herci. [–] Když jde kapela poprvé do televizního studia, varuje je Tony Wilson, že je ustřihne, když budou mluvit sprostě a dodá, že o tom ví své. Ano ví, Tony Wilson dostal padáka z televizní stanice Granada, po té co mluvil sprostě do mikrofonu, o kterém nevěděl, že je zapnutý. [–] Režisér si vzal na natočení filmu půjčku a zaručil se svým domem.

Zvlášť to poslední mě dostalo 🙂

Luke

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: