TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Mohelnický dostavník a další soutěže

je čas zúčastnit se soutěží, na kterých jsme ještě nebyli
Mohelnický dostavník

Pátral jsem na internetu (na serveru filmdat.cvu.cz – více o této stránce v dalším příspěvku do blogu) po soutěžích amatérského filmu a narazil na Mohelnický dostavník. O téhle soutěži mluvil jednou Petr Tomek. Jedná se o hudební festival zaměřený na country, jehož součástí je i soutěž amatérských filmů. Prý tam zabírají krátké zábavné filmy, říkal Petr. Čili ideální pro nás. A když nic jiného, tak nás aspoň zase někde jinde uvidí.
Festival probíhá od 28.8.2008 do 31.8.2008 v Mohelnici. Soutěž filmů bude 29.8. ve 22:00 na hlavní scéně. Filmy se přijímají do 15.7., takže ještě je čas. Soutěž podléhá předvýběru, takže s projekcí našeho díla to není vůbec jisté. Slovy pořadatelů: „Jde o soutěž neprofesionálních filmů s tématem humoru, satiry, country, folku, trampské písně, ochrany přírody, ale i dokumenty reportáže apod. Doporučená délka filmů: do 12 minut.
Akceptovaná média: DVD, mini DV.“
V týdnu tam pošlu určitě Dobré zprávy. Ty si myslím, že by mohli dobře vyhovovat (krátké, humorné). Pište zda pošleme i jiné filmy (Genex? Konspirace?).

Pečeť města Krupka

V propozicích této soutěže jsem nenašel žádné upřesnění (třeba že chtějí pouze filmy s ekologickou tématikou apod.), takže si myslím, že tam berou všechny žánry a tedy i nás. Je tam opět předvýběr, ale zkusil bych to. Uzávěrka je 27.7. 2008 a festival probíhá ve dnec 12.9. až 14.9. 2008.
Je to pátý ročník a zatím jsem o tomto festivalu neslyšel. Pošlu Dobré zprávy a Konspiraci pokud k tomu nebudete mít připomínky. Pište co poslat dál. Zaslal bych tam i Genex.

Rychnovská osmička

Další soutěž, o které jsem nevěděl. Je to už 50. ročník a podle propozic a názvu se mi zdá, že to bude něco jako Brněnská osmička… tedy asi takové ty hodně umělecké filmy. Pro nás si myslím se spíše hodí festivaly filmů zaměřené na humor.
Mrkněte na propozice (odkazy jsou dole) a napište svůj názor.
Uzávěrka je 22.8.2008

Žďárský trpaslík

Loni jsme se zúčastnili, letos bychom mohli také. Pokud si pamatuji, tak jsme tam poslali Dobré zprávy a Konspiraci. Takže tento rok něco jiného. Genex? Přijímají filmy všech žánrů a jedna kategorie je i hrané filmy. Řekl bych podobné jako Zlatá kazeta.
Uzávěrka je 25.8.2008

Zlatá kazeta

A je tu naše tradiční soutěž, kde loni Konspirace vyhrála hlavní cenu. Už jen kvůli té tradici bychom tam měli nějaký film poslat. Viděl bych to na Genex. Přihlašovat filmy tam už jde a měli bychom tam něco přihlásit raději co nejdříve, než bude naplněn promítací čas. Není tam předvýběr.
Uzávěrka je 20.8. 2008

Potom probíhají soutěže, které jsou ovšem tématicky laděné. Budu opět Beskydský ještěr (loni to bylo tady na diskuzi dost oblíbené) zaměřený na ekologii, pak taky je Festival leteckých amatérských filmů a Mezinárodní horolezecký filmový festival. Dále na slovenský HAH (Hraný amatérský humor) a Česko-bavorský srovnávací festival (organizuje ho Jaroslav Bouše) už je po uzávěrce.

Linky:
Objevil jsem skvělou stránku (věnuju jí vlastní blog), kde jsou soutěže perfektně popsané a jsou tam o nich všechny informace včetně linků na stránky těch soutěží. Takže se podívejte určitě sem:

http://www.filmdat.cvu.cz/

LOU

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: