TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Krumlov, plíseň, Hansard a Irglová….

aneb víkend, kterej uplynul až moc rychle….

V sobotu ráno jsme s Žábou vyrazili do Českého Krumlova na koncert Glenna Hansarda a Markéty Irglové. Původní plán byl takový, že vezmem stan, spacáky, vyrazíme dřív, ubytujme se v kempu, prohlídnem si město a večer půjdem na koncert…. do krumlova jsme dorazili po jedenácté dopoledne, hezky pršelo a my se vydali hledat kemp, kterej jsme asi po hodině opravdu našli… začal jsem rozbalovat stan a v tom mě přaštil do nosu docela silnej zápach… ano a šířil se z rozbalené stanové celty… holt někdo (říkejme mu třeba Šmekoralda) zapomněl po minulym stanování (v mariánkách koncem června) stan doma vyvětrat a usušit a tak byl nyní solidně zvenku i zevnitř oplísněnej…. :). Stan jsme jim tam tedy nechali a nakonec jsme se ubytovali v docela hezky modrym pensionu. Nakonec jsme i byli rádi, neboť v noci pak docela slušně lilo.

Český Krumlov je krásný město, dominantou je rozlehlej zámek s poněkud netypickou věží a velkejma zahradama. Z věže bohužel moc daleko vidět neni, protože celej krumlov je vlastně v údolí a kolem jsou hory. Překvapil mě velkej počet vodáků, kteří městem proplouvali… oběd jsme si dali v restuaraci U bejka – s Žábou jsme se shodli, že tak dobrý jídlo jsme už dlouho neměli – já měl věpřovej steak s pikantní omáčkou a moc jsem si pochutnal :).

Koncert samotnej se konal od osmi večer v zahradě místního pivovaru – předskokanem byl irský písničkář Mark Geary.
Hansard a Irglová nastoupili krátce po deváté večer a zahráli zhruba 100 minutový koncert, ve kterém zazněly jak jejich hity z filmu Once, tak i písničky od kapely Frames a několik novinek.
Koncert se mi líbil, zejména písničky Moon, Once a When Your Minds Made Up. Škoda jen, že nemají víc rychlejších písniček.

Počasí nám na koncert přálo – vyjasnilo se, takže pláštěnky nebyly potřeba….

recenzi na koncert jsem našel např na:
http://ceskokrumlovsky.denik.cz/kultura_region/ck_hansard-a-irglova-nadchli20080803.html

V neděli jsme dopoledne vyrazili žluťáskem Student Agency opět do Prahy, tam jsme navštívili v muzeu hl.m. Prahy výstavu o historii pražských kaváren – spousta fotek z první poloviny minulého století, starý jídelní lístky, reklamy apod… víkend byl zakončenej koncertem v Kristian Marcu, kde jsme tentokrát hráli v sestavě s Martinem z kapely And The End a koncert se dle našeho názoru docela vyvedl.

Fotky z Krumlova jsou zas na rajčeti.

Luke

Reklamy

One response to “Krumlov, plíseň, Hansard a Irglová….

  1. Ladik Srpen 4, 2008 (11:21 am)

    Dobrý! 🙂 Škoda, že jste radši nejeli za náma grilovat. Byla z toho docela podařená akce okořeněná párem pikantních historek 🙂 Takhle jsem se teda dlouho nezasmál 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: