TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Nová práce

jak probíhá moje noční směna

Od včerejška pracuju jako noční služba v Domě na půl cesty Maják. Je to jen zástup za lidi, co tu pracují normálně, takže bych tu měl mít do konce roku 12 směn a v budoucnu se uvidí.
Dům na půl cesty je zařízení pro lidi (18 až 26 let), kteří opustili ústavní zařízení (dětský domov, výchovný ústav apod.) a nemají, kde být. Tento dům je vlastně takový odrazový můstek, aby se mohli osamostatnit. Mají tady vlastní byty (vždy tam jsou po dvou), platí nájem, ale musí dodržovat určitá pravidla a pracovat na svém individuálním cíly (např. dostudovat, hledat si práci…). Nahrazuje rodinu, která by je normálně formovala.

A co tady vlastně dělám?

Především tu musím být, to je asi tak to hlavní. Směny jsou od osmi večer do osmi do rána. Večer ke mně do kanceláře většinou někdo zajde si popovídat, nebo včera jsem měl za úkol pomoct jednomu klukovi s nastavením internetového bankovnictví.
V podstatě jsem tu pro ně, dohlížím, zda po desáté nenarušují noční klid a jestli odešli návštěvy, zamknu to tady a jdu spát. Z té dvanáctihodinové směny tak sedm hodin spím (vyfasoval jsem i vlastní peřiny).

A teď, teď je tady klid. Ze sedmi obyvatel domu jsou tu jen tři a ostatní odešli na diskotéku nebo tady iž vůbec nebyli. A tak tedy píšu tenhle blog, protože se nudím.
Tolik asi o mé nové práci. Jsem hlavně rád, že taky zase jednou dělám něco z oboru.

Kdyby vás zajímali informace o tomto zařízení včetně fotek. Podívejte se na stránky Majáku zde:

http://www.enyamajak.cz

LOU

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: