TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Londýn

3 dny v Londýně….
Konečně jsem ho viděl! Prožil v něm necelé tři dny a zjistil, že to není město pro mě.

Ale od začátku.

V srpnu jsme se s Žabkou rozhodli vyrazit do anglické metropole, koupili jsme lístky na autobus a v pátek 14. listopadu jsme vyrazili….

No pro příště už budeme letět. Těch 17 hodin v autobusu je fakt už dlouhá doba, takže jsme v Londýně vylezli rozlámaní a nevyspalí… to však naštěstí brzy přešlo. Na Victoria station nás čekal kamarád Vítek, u kterého jsme bydleli a který nám první den dělal průvodce.

První den jsme se rozkoukávali – zvykali si na opačnou jízdu aut, na městskej život a na národností různorodost. Londýn je opravdu metropole, připadalo mi, že tam jsou jen skoro černoši a arabové….

Viděli jsme všechny hlavní památky – Parlament, Westminsterské Opatství, tower a Tower bridge, Picadilly, Traffalgar Square, Buckinghamský palác a z autobusu Royal Albert Hall.

Jelikož jsme fandy Lívrpůlské čtveřice, nemohli jsme vynechat studio Abbey road a onen slavný přechod, který jsme málem minuli. Rovněž jsme navštívili Saville row, kde měli Beatles své Apples studios a kde hráli na střeše poslední koncert v roce 1969. Bohužel jsme fotili špatnej barák, všechny tam totiž jsou hodně podobný 🙂

S Beatles souvisí rovněž Beatles shop v Baker street… je tam snad všechno… trika,trenýrky(pro holky tanga), čepice, tašky, cédéčka, desky, hrníčky, nášivky, trsátka, klíčenky a zkrátka spousty věcí s Beatles…. tam jsme nechali dost liber – Žába si pořídila hezkou Beatles tašku, já singl She loves you, trsátka a klíčenku s Abbey road 🙂

Větší část liber jsme ale utratili za jídlo a pití. Stravovali jsme se sice hlavně ve fast foodech typu KFC, McDonald a Burger King, ale dali jsme si i večeři ve slavném londýnském Hard rock café (mimochodem barman nám povídal, že v Praze se za dva měsíce otevře česká pobočka tohoto podniku, údajně největší v evropě).

Londýnské hospůdy se mi dost líbily – první večer jsme zakončili právě v jedné takové, poblíž Vítkova bytu v Harrow road. Hospůdka se jmenovala FLORA a vypadala hezky starodávně (viz fotogalerie). Popíjeli jsme tedy guinesse a já Fosters a Lager pivo… no co se týká piv, tak jsme na tom o dost líp, ty anglický mi přišly slabší – spíš jako ředěný desítky. Zaujalo mě taky, že po desátý večer už najdete těžko otevřenou hospodu a i v obchodech Vám dost často po půl jedenáctý alkohol neprodaj.

Londýn je hodně živý město. V podvečer je na picadilly a v centru narváno, doubledeckery se pomalu šinou a člověk má co dělat se procpat do obchodů apod. V takovýmto shonu jsme navštívili HMV – jeden z největších hudebních obchodů v Londýně… nakonec jsem si tak koupil od Beatles Magical Mystery Tour DVD a hlavně DVD Briana Wilsona: Pet Sounds Live. Další den jsme navštívili hezkej hudební obchod na Nothing Hill Gate, kde měli spousty desek, takže jsme si pár úlovků našli i tam…

Ke stinným stránkám Londýna bych nyní zmínil MHD – resp. autobusovu část (metro jsme nezkusilli). Autobusy byly furt v zácpách a přeplněných silnicích, řidiči na některých stanicích nestavili apod. Jet doubledeckerem je sice zajímavý, ale trčet v něm hodinu neni už taková zábava. Zkrátka a dobře, Londýn je přelidněnej, všude je shon a davy lidí, holt tohle město neni pro mě. Díky tomu si teď Prahy vážím trochu víc než dřív :).

Co bych ještě dodal… možná jen ještě,že Imperial War muzeum je hodně zajímavý, jsou tam vystavený spousty letadel, tančíků, raket, děl apod. A navíc zdarma. Taky jsme v klubu Lock 17 shlédli koncert několika kapel, jedna z nich mi přišla skvěla, myslim,že kdyby hrála u nás, tak se z ní lidi po*erou…

V pondělí 17. jsme utratili poslední libry a v 11 nasedli na bus do Prahy, cestou nás neodbytní francoužští celnící kontrolovali včetně všech zavazadel, legrace to byla, neuměli skoro ani slovo anglicky. To je ten „šengen“, ztratili jsme kvůli nim cca 2 hodiny.

Tak to byl výlet do Londýna, líbil se nám, příští rok chceme zkusit Paříž… 🙂

Luke

PS: Fotky jsou v galerii

Reklamy

7 responses to “Londýn

 1. Ashman Listopad 18, 2008 (11:57 pm)

  Nejezdit metrem a spolehnout se jen na povrchovou dopravu byla chyba. Kdyby ses o tom jen zmínil, býval bych ti to zkusil vymluvit. A co se 17 hodin v busu týká, hodí se sem jedna okřídlená věta:“Já ti to říkal.“:))

 2. Ladik Listopad 19, 2008 (8:50 am)

  JoJo, Ashman ti to říkal. Autobusem to byla fakt odvaha (nebo blbost) 🙂

 3. Luke Listopad 19, 2008 (9:02 am)

  Neva, aspoň jsme to zkusili a projeli se eurotunelem 🙂

 4. Lou Listopad 19, 2008 (12:00 pm)

  Fotky jsou hezký. Jak si fotil ty strážníky, tak se jim to asi moc nelíbilo. Ten jeden kouká docela nevraživě.

 5. Ashman Listopad 19, 2008 (12:17 pm)

  Btw, v HMV jste byli na Oxford road nebo u Piccadilly?

 6. lukyhell Listopad 19, 2008 (7:44 pm)

  Na francouzský celníky se musí mluvit německy, to daj pak pokoj.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: