TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

The Roads pokřtili svou debutovou desku

v klubu ROXY v Praze….

Pražsko-českolipsko-britská skupiny The Roads, která na pražské scéně vystupuje zhruba 3 roky, představila včera výsledek své několikaměsíční práce a pokřtila svou první desku, eponymně nazvanou The Roads.

Frontmanem skupiny je zpěvák Ray, původem z Velké Británie, showmany kapely jsou basák Ondřej a klavírista Šimon a rytmus tvrděj dva „Brouci“ Ondra (kytara) a Štěpán (bicí).
Již na první pohled na pódium je vidět, že každej z členů je jinej, ale kapela na mě ve výsledku působí hodně kompaktním dojmem a kluci se navzájem dobře doplňujou.

Slavnostní večer začal po osmé hodině, klub ROXY byl velmi solidně zaplněn a jako první přišel na pódium mladý zpěvák/kytarista a klavírista Albert z kapely Charlie Straight (je to fakt talent – viz např http://www.youtube.com/watch?v=UbJL40KNmXY) a zahrál tři své, převážně pomalejší, písničky.

Po tomto úvodu vtrhli na pódium The Roads a začal tak koncert. Kapela se rozhodla přehrát nejprve celé album od začátku až do konce a tak jsme si všichni mohli album poslechnout a musim říct že na něm není vyloženě slabá věc. Naopak hned první Myriad Sound je nářez (můžete ji slyšet na stránce theroads.cz)
Osobně se mi krom Myriad Sounds, hodně líbí písničky Vienna, Radio, Who are you či třeba Get it. Průměrná mi příjde snad jen skladba Colours.

Po odehrání celého alba (12 písní) bylo album slavnostně pokřtěno šampaňským a kapela pak zahrála pár dalších písniček včetně skvělé You don´t care, u které mě mrzí, že se na album nedostala, ale třeba bude na tom druhém :).

Publikum bylo bouřlivé, spousta lidá tancovala,skákala a po každé písničce následoval velkej potlesk.

Po posledním přídavku, krátce před desátou večer, koncert skončil a kapela mohla začít oslavovat, rozdělovat dort a loučit se s Prahou, neboť již tuto sobotu se The Roads stěhují natrvalo do Berlína, kde chtějí oživit tamnější hudební scénu. Držme jim palce!

Luke

PS: CD Roads se dá prý bude dát zakoupit v síti Bontonland a na jejich webu – http://www.theroads.cz

Reklamy

One response to “The Roads pokřtili svou debutovou desku

  1. Kví Únor 25, 2009 (2:22 pm)

    No teda s tím dortem nevím, jen se o tom mluvilo – a když odcházel největší jedlík (Kví), tak byl ještě v celku.Ale až na toto malé pochybení byl koncert bezchybný a já od té doby oblažuju všechny kolegy v kanceláři svým novým CD :)))))

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: