TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Max Payne

Filmová adaptace akcí nadupané hry… bohužel s minimem akce
Filmový přepis Hitmana dopadl dobře. Nevím, jestli se děj držel alespoň trochu herní předlohy, ale diváka libujícího si v akčních filmech musel uspokojit. Jistě, nejednalo se o veledílo s hlobokým poselstvím, ale děj měj spád, příběh byl jasný a akce byla dobrá… a bylo jí hodně. Max Payne v tomhle všem zaostává.

Pokud jste někdo hráli hru Max Payne, film jste si určitě museli představovat jako drsný ultra akční thriller ve stylu krvavých baletů Johna Woo. Vyobrazení akčních scén ve hře také filmy tohoto hong-kongského mága připomínali. V tomto film zklamal. Napíšu to ještě několikrát v tomto blogu, protože to je pro film nejvýstižnější – málo akce.

Ne že by tu akční scény nebyly, ale vzhledem k předloze jich tu je málo, v podstatě jen dvě, což je pěkná ubohost. Tyto opuštěné 2 akční scény nejsou natočeny špatně, ale ve srovnání s matrixem zaostávají. Příběh je v podstatě detektivka, která nepřináší vůbec nic nového. Je to klasický klišoid. Maxovi zabijou ženu a dceru, on potom pátrá po jejich vrazích. A samozřejmě je najde. Mark Wahlberg odvádí dobrý výkon, roli akčního hrdiny si už koneckonců několikrát vyzkoušel (např. Odstřelovač). Ve filmu se o Maxovi pořád mluví, jako o zlomeném muži, který přišel o rodinu. Mark ovšem zlomeně až moc nevypadá, možná že jiný herec by lépe zvládnul tu vnitřní ztrhanost.

Tenhle film je od své předlohy zkrátka hodně mimo. Je to spíše taková zajímavá vizuální hříčka, takový dlouhý vidoklip. Vizuální stránka zajímavá opravdu je a na některé záběry se dívá hezky- pomalu padající vločky, vize valkýr létajících nad městem… Režisér se zaměřil na vizuální ztvárnění a děj šel do háje. Vazby k předloze tím pádem taky.

Max Payne si zasloužil adaptaci režírovanou Johnem Woo s drsný hrdinou, který nešetří olovem. Tanhle snímek je od předlohy vzdálen na kilometry, je to jen taková vizuální hříčka postavená na obehraném příběhu pomsty. Kdyby příběh sloužil jako propojení mohutným akčním scénám (jako ve hře) asi by to celkem fungovalo. Takhle tenhle klišoidní příběh spojuje jen scény s padajícími vločkami. Závěrečná scéna (až po titulcích) naznačuje pokračování. Jestli vznikne, doufejme, že tam bude více akce. Aspoň o 300%.

Odkazy na film:

http://www.imdb.com/title/tt0467197/

http://www.csfd.cz/film/227795-max-payne/

LOU

Reklamy

One response to “Max Payne

  1. Ashman Březen 22, 2009 (6:36 am)

    Maxovi zabijou ženu a dceru… To je zápletka jak v Punisherovi. I když tam to byl syn a ještě dalších 20 příbuznejch.:)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: