TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

žrací víkend

sobota v ambiente brasiliero a neděle ve Kbelích a Amigos

V sobotu jsme s Žábou vyrazili na pořádný žrádlo – do restaurace Ambiente – Brasiliero v Praze na Staroměstském náměstí.

Ambiente patří mezi ten typ restaurací, kde zajídlo zaplatíte „paušál“ (tady je to cca 600 – 700,- za osobu) a žerete, co Hrdla ráčí :).

Začali jsme předkrmem, salátem, su-shi (který mi moc nechutnalo, protože tam je ryba :)) a pak přišlo na řadu konečně maso – nejdřív kuřátko na různé způsoby, hovězí, jehněčí atd.
Osobně mi nejvíc chutnalo hovězí – např na parmezánu. Vynikající byl rovněž grilovanej ananas. Žába zas sežrala spousty krevet a nějaký mořský potvroy (snad jí nenarostou ploutve).
K pití (který se platí zvlášť) jsme si dali martini, pivko a na závěr místní dobrou meruňkovici (či co to bylo) a jako desert ovoce s horkou čokoládou.

No já byl teda nacpanej tak, že jsem zhruba 24 hodin pak neměl hlad či ani pomyšlení na jídlo.

Druhej den (v neděli) jsme původně plánovali udělat si výlet na Ameriku, ale nakonec jsme změnily plány a vyrazili na letiště do Kbel do leteckého muzea. Překvapil mě vstup zdarma a počet vystavených letadel. I když je teď část muzea zavřená (rekonstrukce), tak jsme viděli velkou přehlídku letadel – od dvouplošníků ze začátku 20. let, přes německá letadla z druhé světové války („ukořistěné“ Messerschmitty bf109 a 262) až po proudové Migy 15,17,19 a 21 (v různých variantách), který je tam nejvíce. Zajímavostí je i několik západních stíhaček (např Phantom FGR) , stíhačky Saab (ze švědska) či ruské bitevní vrtulníky.

Po prohlídce muzea jsme šli do naší oblíbené mexické restaurace Amigos a poprvé jsme vyzkoušeli jejich zahrádku ve dvoře a je to tam příjemný. A zas jsem se slušně nacpal, takže teď v tejdnu asi budu držet dietu 🙂

Luke

PS: Fotky z Kbel jsou na rajčeti

Reklamy

2 responses to “žrací víkend

  1. Ladik Květen 28, 2009 (8:33 am)

    Abychom Ti za chvíli nemuseli říkat Kulaluke (kulatej Luke) žroute nenažranej 🙂

  2. Luke Květen 28, 2009 (8:35 am)

    mejsem nenažranej, ale spíš zmlsanej!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: