TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

kulturní víkend

Černá kočka, Čáslav, Kutná Hora…
Ahoj,
tak víkend byl docela dlouhej a únavnej, ale povedl se – začalo to v pátek – původně jsme měli s původníma basketles zahrát pro známý v klubu Černá kočka v Praze, bohužel půlka kapely v pátek onemocněla, tak jsme se s Jirkou Kulhánkem (bubeník) domluvili, že večer uděláme menší jam session s jeho dvouma současnejma kapelama (dixieland „Dixieboys“ a revival Beatboons) a já se domluvil s Mňoukem, že se toho taky zúčastníme.

Večer zahájili Dixieboys, kteří hráli v obsazení: Trumpeta, klarinet/saxofon, klavír, bicí, baskytara a rytmická kytara. Hráli dle mého názoru hodně dobře, vyzdvihl bych zejména starou píseň „When the saint go marching in“ či „Hello dolly“.

Po krátké pauza jsme začali hrát my – kapelu jsem pojmenoval osvědčeným názvem „Vzpoura prasečích mutantů“ a hráli jsme ve 4 (já, Mňouk, Jirka Kulhánek a Pepa – basák z Beatboons) nějaký písničky od Beatles. Pak nás na pódiu vystřídali Beatboons se svým setem Beatles, pak následovala jam session a na konci jsme se „Vzpourou“ zahráli pár rock´n´rollů.
Lidi se myslím bavili dobře, tancovali a tleskali :).

V sobotu jsme odpoledne vyrazili do Čáslavi, kde měl náš kamarád Míra (hráč na tubu) koncert s žesťovým orchestrem mladých studentů místní lidové hudební školy.

Koncert se konal v místním divadle L. Dusíka a začal po sedmé večer. Na programu koncertu byly hlavně pochodové skladby, jedna symfonická skladba od Dvořáka, kupodivu vkusné provedení Bohemian Rhapsody od Queen a na závěr Babetta od Jiřího Šlitra. Hudebně se mi koncert líbil, stinnou stránkou byla paní uvaděčka, jejíchž proslovy mezi skladbami nás vyloženě rozesmávaly (samozřejmě né úmyslně) – u každého ze skladatelů litovala, že již nežije, s nostalgií vzpomenula roku 1987, kdy u nás bylo údajně 9000 dechových orchestrů aj… Zejména mě zaujaly její podivné „oslí můstky“, kdy Bohemian rhapsody uváděla vzpomínkou na Waldu Matušku, soubor amerických pochodů uváděla vyprávěním o americkém jazzu apod… opravdu to byl pro nás vrchol večera.

Po koncertě jsme s Mírou zašli do perfektní pizzerie Vyžlovka – prej je to asi nejlepší restaurace v Čáslavi.

Druhej den ráno jsme vyrazili do Kutný Hory, kde nás Míra ještě provedl místním Hrádečkem a jeho podzemníma štolama, docela jsem čuměl, v jakejch malejch a tmavejch štolách se kdysi těžilo stříbro…

Výlet jsme zakončili kostnicí a cestou do prahy.

Počasí nám, až na slejvák v sobotu, docela vyšlo, udělal jsem i dost fotek, tak jsem je dal na rajče

Luke

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: