TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Šmekoralda v Paříží

Bonjour!

Tak jsem zde s prvními dojmy z Paříže

Vyrazili jsme neděli o půlnoci z Florence (tam nás naštvali, že nám před nosem zavřeli Burger Kinga), cesta nebyla moc zábavná, z filmů nám pouštěli např. Tajemný let (píčoovina) a ráno nějakou další píčovinu o milostném 6tiuhelníku… naštěstí po 14ti hodinách jízdy jsme dojeli do Paříže a vystoupili jsme u centra na nádraží Gare De L´este. Do hotelu to pak byly cca 2km pěšky. Hotel Les Chansonniers se nachází v pařížské čtvrti Belleville (poblíž známého hřbotva Pere Lachaise) na bulváru Ménilmontant. Nejedná se o žádnej přepychovej hotel, ale je celkem čistej, vybavení je základní (Žába jen postrádala šatní skříň), a cena byla také na Paříž a tuto lokalitu docela slušná (59euro za noc pro dvě osoby). Teď právě sedíme v přízemí v hotelu, kde je taková menší kavárna/restaurace a kde maj íbezplatnou WIFI.

První zybtek dne v Paříži jsme spíš proodpočívali, já se byl podíval v Bellevillským parku na vyhlídku (viz fotka s Eiffelovkou níže), pak jsme si nakoupili nějaké pochutiny k večeři v místním supermarketu – u něj se zastavím – je známo, že Francouzi si potrpí na jídlo – v tom obchodě sem tomu uvěřil – tolik různejch druhů jogurtů, sýrů, šunek a salámů, zeleniny, těstovin, různý nakládáný mňamky… – tak to jsem ještě neviděl. O pití ani nemluvě – vína, limonády – doporučuji např Oranginu – perlivá pomerančová limonáda z opravdových pomerančů (plavou v ní kousky dužiny). Jedině snad piv tu maj méně a horších než u nás… z pečiva kralujou jasně bagety – jsou snad všude. Já si pak ještě nakoupil u místních „číňanů“ čerstvé Habanero papričky.

Dnešek (úterý) už byl aktivní – koupili jsme si pětidenní jízdenku na MHD (stojí nyní 28 Euro) a vyrazili na hřbitov Pere Lachaise. Tento starý hřbitov je něco jako náš Slavín na Vyšehradě – jsou v něm pochovány mimojiné slavné francouzské osobnosti. Hned ale první hrob, který jsem chtěl vidět, nebyl Francouz ale američan, zpěvák The Doors, Jim Morrison, který v Paříží ve 27mi letech v roce 1971 zemřel (chlast+nejspíš i drogy). Po chvíli bloudění (hřbitov je obrovskej) jsme skutečně Jima našli a udělal jsem tam pár fotek. Jeho hrob je obehnán už několik let zábradlím a kamery sledují, zda fandové k hrobu nechodí a neničej okolí – bohužel dřív skutečně smažky z celýho světa chodili k Morrisonovu hrobu chlastat víno, čmárali tam vzkazy a grafity na všechny okolní hroby a tak se správá hřbitova rozhodla tomuto zabránit.

Na Pere Lachaise jsme se pak asi dvě hodiny procházeli a viděli také např hroby Oscara Wilda (ten je pokryt stovkami otisků dívčích polibků), Edith Piaf (její hrob zas hlídala opravdová číča), Marcela Prousta či George Bizeta. Každopádně hřbitov by si někdy zasloužil celodenní prohlídku, protože je tam spousta nádhernejch a starejch hrobek (francouzky se hrobka řekne „sepulture“ :))

Z Hřbitova jsme se metrem přesunuli do centra Paříže k Louvru. Metro, to je kapitola sama pro sebe – omezím se jen na konstatování, že je tu cca 14 linek, stavěj doslova na každým rohu, takže se dá bez problémů v paříži metrem dostat skoro kamkoliv. Vystoupili jsme tedy u Louvru, prošli zámkem a ocitli jsme se na známém „nádvoří“ se skleněnou pyramidou. Překvapilo nás, že u Louvru, u vchodu do muzea, nebyla skoro žádná fronta /cca 5lidí/, ale jelikož plánujeme jít do muzea v Orsey,tak jsme si Monu Lisu nechali tentokráte ujít. Pak jsme si prohlídli zahrady Louvru a pak jsme vyrazili rovně kolem Concorde po Champ des Élysées až k vítěznému oblouku (ten je fakt velkej :))

Jelikož je Paříž rovněž centrum módy a kosmetiky, nemohli jsme vynechat (tedy já spíše jen v roli doprovodu) návštěvu obchoďáku Lafayette, kde si Žába koupila parfém. Já si tam nekoupil nic a doufám, že zas brzo něco ucítím, protože z těch různejch parfémů, které tam u každého stánku byly cejtit mi bylo chvíli docela šoufl… 🙂

Počasí je tu zatim docela hezký, neprší, tak i tohle vychází. Tak tzatim alideverči…. teda vlastě Au revoir!

Luke

a teď obrázci:

Paříž z Belleville parku:

náš hotel:

Já a Jim 🙂
l

A vítězný oblouk:

Reklamy

4 responses to “Šmekoralda v Paříží

  1. Lou Září 15, 2009 (11:34 pm)

    14 linek metra? To musí být tedy něco, ještě že jste se neztratili.

  2. Ladik Září 16, 2009 (11:26 am)

    Je to tam docela hezký 🙂 Ale na Prahu to nemá. Není náhodou ten hrob Oscara Wilda pokrytý otisky mužských polibků? Dívčí polibky by ho asi moc netěšily…

  3. Luke Září 17, 2009 (5:47 pm)

    Ládik: Jo, to nás taky napadlo… 🙂

  4. Pingback: Pařížšké blues | TV VONA

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: