TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

VOX DA5

Aneb nové kombíčko 🙂

Tak Vánoce jsou už tady – alespoň u mě, od Žáby jsem dostal dárek už předem – malé tranzistorové kytarové kombo VOX DA5.

Velkou výhodou komba je jeho malá velikost a váha (cca 3,5 kila) a to, že ho lze napájet i bateriemi, takže je dobře použitelné např při jamech, piknicích a všude tam, kde neni elektrika.

Co se týká zvuku, tak sice to není lampa (lampové kombo), ale systém valvetronix, který tento kombo využívá, kupodivu docela věrně dokáže napodobit zvuk velkých Fender a Vox zesilovačů.

Kombo obsahuje cca 9 různých modelů aparátů, které si volíte otočným ovladačem – čisté či jemně zkreslené aparáty znějí podle mě hodně dobře, u více zkreslených je už poznat, že je to tranzistor. Já nejvíce zatím využívám aparát označený jako „blues 2“ (což by mělo odpovídat kombu VOX AC15 či AC30), který dobře zní na starší muziku, kterou hlavně hraju.

Další vlastností jsou efekty, které v sobě kombo obsahuje – pomocí dalšího otočného ovladače je možné vybrat si z několika nejznámějších efektů či jejich kombinací – osobně nejvíce využívám reverb a delay (tam jsem si oblíbil nastavení ozvěny, které zní jak z 50. let a hodí se dobře do rock n rolllů)

Kombo má výkon 5W – na tento výkon je až překvapivě hlasité, na poslední zkoušce s Basketles, kdy bubeník hrál „špejlema“, jsem ho měl tak na polovinu výkonu a v pohodě jsem se slyšel. Zajímavostí je ale i přepínač výkonu na 1,5W a 0,5W – to se hodí zejména při napájení z baterky, kdy se dá docílit nabuzeného zvuku o nižší hlasitosti a spotřebě.

Další zajímavou věcí je vstup a zesilovač na mikrofon na zadní straně komba.

No shrnul bych to tak, že kombo je velmi vhodné na jamování, domácí hraní a cvičení a troufnu si s ním i na menší koncerty.
Pokud by se však kombo nazvučilo mikrofonem (nebo linkovým výstupem, které v sobě má), tak bych se nebal ho použít ani na větším koncertě. No to asi taky někdy zkusim

Luke

PS: Na youtube jsem našel např tenhle test komba:

Reklamy

One response to “VOX DA5

  1. Ladia Leden 2, 2011 (8:30 pm)

    VOX DA 5Toto komnbo Vox da 5, je super, má výborný zvuk na svijí velikost a na baterie C, dobíjecí vydrží velice o dot víc než Roland Micro cube. Doporučuji!!!Ladia

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: