TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

po třech koncertech…

tak poprvý za sebou jsme hráli 3 dny za sebou a poprvé jsem musel i „zpívat“ 🙂

Ve čtvrtek jsme s Vlastou, Fefim a Collinem vyrazili do pražského plaza hotelu, kde jsme již leto po druhé hráli soukromou akci – tentokráte firemní večírek. Ten večer jsem poprvý hrál na další nové kombo, cojsem si pořídil – větší variantu již zmíněnéh voxe – konkrétně VOX DA20 – dvou reprákový kombo se stejným ovládáním a funkcemi jako nedávno zde představená 5ti Wattová varianta.

Hráli jsme opět řadu hitů z 60.let – Beatles, Kinks, Stones a nějaký RnRolly a jako vždy na firemních večírcích, lidi se začali víc bavit až v poslední části večera a pak vyžadovali přídavky.
Jinak příjemným zpestřením večera byl raut se spoustou mořských plodů a já jsem překonal odpor k rybám a ochutnal skvělýho lososa…

Následující den, v pátek, byla velká premiéra nového složení The Basketles – a rovnou na důležité akci – každoročního setkání klubu Beatlemaniaků, které se tentokráte konalo v klubu Mánes v Praze.

Náš beatles revival Basketles během své sedmileté existence mnohokráte změnil složení, z původních členů zde nyní zůstal už jen kytarista Tomáš. Současné složení je takovéto: Fefi hraje na basu a zpívá, já hraju doprovodnou kytaru a zpívám, Tomáš hraje na sólovou kytaru a nezpívá a bubeník Tomáš nám též pěje :).

Nejdřív jsem měl trochu obavy, zda dokážeme zazpívat dobře některý písničky, ale po několika zkouškách bylo jasný, že to takhle pujde a páteční ( a po té sobotní) koncert toho byl důkazem.

V mánesu jsme celý večer začínali (po skvělém úvodu Jirky Svátka, který sdělil přítomným beatlemaniakům, že john lennon zemřel 12.prosince…) a hráli jsme zhruba hodinu. Docela to šlapalo, z nových věcí se nám daří např Thank You girl či některé další rock n rolly.

Lidé sice moc netancovali, ale za to odměňovali písně potleskem a po koncertě jsme měli spousty kladných reakcí.

V sobotu byl na řadě pravidelný vánoční koncert Basketles v kladenském Dundee Jamu.

Přijeli jsme tam už v šest večer a skoro do devíti se muselo zvučit, protože místní zvukař se bohužel ve zvukařině a v místní aparatuře téměř vůbec nevyznal. Poprvý jsem na tomhle koncertě vyzkoušel Ear-in od poslechy (defacto jedno pecko-sluchátko napojené do malého mixpultu s mým mikrofonem) a musim říct, že je to super a člověk se nádherně při zpěvu slyší. Ten večer jsme toto používali všichni a vokály zněly myslim hodně dobře, takže to asi budem používat i nadále.

Co se týká koncertu samotného, lidi tancovali už od začátku a vydrželi to až do konce, kde jsme v premiéře uvedli She loves you, Long Tall Sally a Born to be wild (od kapely Steppenwolf). Velký ohlas měli opět rychlý věci a rock´n´rolly, takže jich ještě několik určitě do repertoáru přidáme

Velkou radost mi udělalo již zmíněné kombo VOX DA20, které i při svých 20ti Wattech výkonu hezky utáhlo koncert (na cca 2/3 výkonu) a zvukově znělo téměř stejně jako Tomášův lampový Laney VC30 (Tomáš má mimochodem úplně stejnou kytaru jako já)

Jedinou stinnou stránkou těchto hraní je výsledek, že dneska skoro nemluvim a kašlu jak o život, tak se musim dát do pátku do kupy, abychom odehráli ještě 60s show ve Vodárně.

Tak tolik muzikantských zážitků
Luke

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: