TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

The Basketles v Lucerna Music Baru

tak jsme již podruhé zahráli v pražském Lucerna Music baru

Poprvé jsme si tam zahráli v roce 2006 ještě ve starém složení The Basketles.. od té doby se sestava kapely několikráte změnila a v současném složení jsme si tam zahráli tohle úterý (2.3.) u příležitosti večírku studentů geodézie G++

My jsme na místo dorazili kolem páté hodiny, vzal jsem si sebou kytaru, kombo a klávesy (Arnošt Checht zapůjčil jeho Nord Electro 2) a na začátku jsme si docela zaposilovali, neboť nošení věcí z aut dolu do klubu bylo docela zdlouhavý.

V klubu již byla kapela Make No sense, po menších obtížích s bicí soupravou se začala stavět aparatura a po šesté hodině se začalo se samotným zvučením.

Zvukaři byli dokonce dva, nakonec se podařilo udělat celkem obstojnej zvuk a kolem osmé začala hrát první kapela – Make no sense – je to relativně mladá (tedy alespoň oproti nám) kytarová kapela hrající vlastní tvorbu, jsou hodně dobří, byli dokonce teď vybráni mezi 15 nej. kapel v prestižní soutěži RGM live (kterou loni vyhráli The Roads). Slyšel jsem jejich poslední tři písničky, líbí se mi, že maj dobrý melodický nápady a na pódiu se hejbaj přirozeně (s čimž má dost jinejch kapel problémy). Zpěv bylo slyšet trochu hůře, což byla škoda, každopádně jim držim palce ve zmíněné soutěži.

My jsme přišli nařadu kolem půl desáté večerní a začali s naší, skoro již tradiční, zahajovací písní I saw her standing there. Na začátku nějak zvukař asi zapomněl zapnout odposlechy, takže jsme to odehráli a odzpívali „nahlucho“, naštěstí při Misery a Roll Over beethoven už byl zvuk OK. Velmi mě potěšily reakce publika – lidi tancovali a „pařili“ už od první písničky – bylo jich v celý lucerně prý kolem pěti set.

$$OBR435504$$

Jinak byla to rovněž koncertní premiéra nové 12ti strunné kytary (kopie Rickenbackeru 360) našeho kytaristy Tomáše, kterou si zakoupil v kanadě a kterou jsme v lucerně takto koncertně pokřtili, zejména při písničkách z beatlesovského alba A Hard day´s night

Já jsem hrál na mou Ibanezu a VOXe DA20 a VOXík tu lucernu už moc nezvládal, musel jsem ho hodně „vytavit“, takže zvuk mé kytary byl trochu víc ostřejší než bych chtěl.

Naše vystoupení bylo rozděleno na dvě hodinové části a v té druhé jsme zahráli dvě novinky – Please Mr. Postman a Sweets for my sweet a další novinky chystáme na náš koncert 17.3. v Rikatádu v Praze na Palmovce

Po asi 6ti přídavcích jsme téměř přesně o půlnoci koncert zakončili. Atmosféra byla opravdu dobrá, je vidět, že geodeti se dokážou pořádně bavit a mé obavy, jestli nebudem hrát před „sucharama“ se nesplnily.

S kapelou jsme se po koncertu shodli, že to byl nejspíše nejlepší koncert Basketles v celé naší historii :). Dokonce dva fanoušci byli tak nadšení, že jim Fefi (basák) musel věnovat trsátka 🙂

Akorát to noční nakládání aparatury byl tedy opruz, ale to už k muzice a koncertům patří

Tak zase někdy a někde
Luke

Reklamy

2 responses to “The Basketles v Lucerna Music Baru

  1. Ladik Březen 4, 2010 (2:51 pm)

    Jsou někde nějaký fotky? Já už na dálku špatně vidím 🙂

  2. Luke Březen 5, 2010 (10:46 am)

    No pár jich je na rajčeti ..

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: