TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Fresh bedýnky

zapojili jsme se do tohoto zajímavého projektu….

Vše začalo v 60. letech v Německu a švýcarsku, kdy si farmáři lámali hlavu nad tím, jak dostat čerstvou , zdravou a chemicky neupravovanou zeleninu/ovoce k lidem do měst. Vznikl tedy systém „bedýnek“ – kdy si za paušální částku např. 1x za 14 dní vyzvedáváte, na odběrném místě ve Vašem městě, bedýnku plnou sezónního ovoce a zeleniny.

U nás vznikl projekt bedýnky.cz a ihned vyvolal takovou vlnu zájmu, že v současné době mají plné kapacity. Naštěstí ale se po úspěchu tohto projektu objevily další projekty podobného rázu – my jsme konkrétně vyzkoušeli freshbedynky.cz

Na fresh bedýnkách máte na výběr ze tří základních druhů bedýnek – ovocná, zeleninová a kombinovaná – tu jsme zvolili i my. Každá z bedýnek obsahuje jak lokální sezónní produkty, tak i produkty exotické.

Důležití jsou dodavatelé obsahu bedýnek – na webu jsou uvedeny tito:

– velkoobchod s ovocem a zeleninou Countrylife
-velkoobchod Gastrofresh.
– pan Verich
– ekofarma Sluníčko
– ekofarma Zelený dvůr

Freshbedýnky si samozřejmě zakládají na tom, že žádný z produktů nesmí být chemicky ošetřován a musí být vypěstován bez chemických podpůrných prostředků.

Rozhodli jsme se tedy pro kombinovanou pětikilovou bedýnku a minulý týden jsme si ji s Žábou vyzvedli na Smíchově (asi 4 stanice sedmičkou od Anděla). Cena za tuto bedýnku je 300,- (s dovozem až domů 400,-).

Má počáteční nedůvěra, zda v bedýnce nebude jen nějakej mix ovoce a zeleniny, koupenej za rohem v Albertu, se rozplynula po ochutnání cherry rajčátka. Ono totiž mělo výraznou chuť! A nebylo vevnitř rozblemcané, jak bohužel většina rajčat z dnešních supermarketů bývá. V bedýnce byly tedy zmíněná rajčátka, brambory, červená řepa, celer, cibule, mrkvičky, kiwi, ananas, jablko, pomeranč a banány.

No víc než půlka bedýnky už je pryč, musím řct, i když nejsem moc velkej zeleninožrout, tak mi to sedlo do chuti a určitě za 14 dní jdeme pro další.

Luke

Reklamy

7 responses to “Fresh bedýnky

 1. Žába Duben 21, 2010 (12:24 pm)

  Oprava 300,-Kč, 400 když si ji necháš poslad domů.

 2. Kví Duben 21, 2010 (12:27 pm)

  O bedýnkách jsem toho už četla hodně a přemýšlela taky, ale vždycky jsem ve finále došla k závěru, že většinu stejně nevyužiju. Škoda, že se obsah nedá objednávat dopředu. Ono je tedy hlavně škoda, že v Praze nejsou dobrý zeleninový trhy, kam by zboží vozili i místní farmáři :((((

 3. Luke Duben 22, 2010 (12:27 am)

  To Žába: Dyk tak je to psáno, ne? :)To Kví: No slyšel jsem, že prý s trhama to vypadá lépe, prý se budou pořádat pravidelně… zatim proběhl snad jen jedinej v dejvicích a byl to ohromnej úspěch (narváno, fronty atd)

 4. Ashman Duben 22, 2010 (1:37 pm)

  Není "Praha" a "místní farmáři" tak nějak protimluv?

 5. Pedro Duben 22, 2010 (2:08 pm)

  22. května bude Farmářský trh v Holešovický tržnici.A nebylo by spíš lepší podporovat české zemědělce a mít v bedýnce jen české ovoce než exotické, které se sem stejně musí dovážet. Předpokládám, že jde rovněž o bio produkty a tím dovozem to jaxi postrádá smysl (doprava, emise atd…)

 6. Luke Duben 22, 2010 (2:52 pm)

  No já myslim že jde o to, že u nás exotické ovoce prostě nevypěstuješ, takže není jiná varianta, než ta, jej sem dovést. No a jestli jsem to dobře pochopil, takže české ovoce tam najdeš hlavně v jeho sezóně – tedy léto/podzim .

 7. Frogy Duben 26, 2010 (7:11 pm)

  KvíVětšinou si můžeš obsah bedýnky vybírat. Já ráda překvapení, tak jsme to nechali na nich.:-)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: