TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Iron man 2

zábava, bitky a AC/DC

První Iron man sklidl po právu slušný úspěch a tak dvojka na sebe nenechala relativně dlouho čekat. A trojka už je taky v plánu, to jen tak pro informaci. Dvojka začala v podstatě tam, kde skončila jednička a celý film se dá vystihnout jedním slověm: zábava.

Pokud je na plátně Robert Downey jr. (Tony Stark/Iron man) rozhodně se nenudíte. A Stark je tam téměř pořád. Downey svou postavu vyšperkoval a jeho egoistický milionář Stark je opravdu velmi dobře zahraná postava, která sype jednu hlášku za druhou. A ostatní herci v čele s Gwyneth Paltrow, Samuelem L. Jacksonem či Scarlett Johansson mu zdatně sekundují.

Akce je soustředěna především do závěru filmu, předtím je v podstatě jen jedna bojová scéna při závodu formulí v Monacu (což samo o sobě je taky dost dobrý). Hlavním protivníkem je Ivan Vanko v podání Mickeyho Rourka, který se mstí Starkovi za svého otce, který s ním pracoval. Stark má ovšem i další problémy. Především umírá, protože zdroj jeho obloukového reaktoru, který má v hrudi, palladium, je toxické a postupně zamořuje jeho organismus.

Do toho se míchá Sam Rockwell coby neúspěšný výrobce zbraní, který se neštítí ničeho. A je taky pěkně ulítlej. Na straně Starka stojí jako vždy jeho sekretářka Pepper Potts (Paltrow), kterou miluje, plukovník Rhodes (Cheadle), Nick Fury (Jackson) jako velitel S.H.I.E.L.D.u a spolu s ním agentka Romanoffová (Johansoon), které to v kůži a la Blade neskutečně sekne, což oceňuje i Starkův pomovník Happy v podání samotného režiséra Jona Favreaua.

A k té zméněné zábavě a akci dodali hudbu AC/DC, což dělá z filmu ještě větší nářez. A pokud odejdete z kina dřív než doběhnou titulky, zase byste o něco přišli jako v případě jedničky. Stan Lee se ve filmu zase někde mihne, ale tentokrát jsem ho propásl.
Chystá se dál na zlaté komiksové časy na plátně, protože se na nás hrne Thor, Captain America, samostaný film o Nicku Furym a pak především Avengers v režii Jose Whedona. Iron mana 3 už jsem zmiňoval.

LOU

Iron man

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: