TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Prince of Persia

Nebyly tam kusadla, ale jinak dobrý

Prince of Persia je film s nádechem počítačové nostalgie. Je to po matčině prsu další věc, která nás odkojila. Vzpomínám si, že začátkem devadesátých let hrál prvního prince snad každý. Supermoderní tři osm šestka běžela na plné obrátky, PC speaker vrzal tóny a na monitoru kostičkovaný Jafar. A samé přeskakování, shiftové kroky, souboje na meče a kusadla. To byl nářez.

Film Prince of Persia: sands of time je asi to nejlepší co se dalo na motivy počítačové hry natočit. To téma bylo poměrně široké a mohlo z toho vzniknout takřka cokoli, ale tento film je zábavný, napínavý a hezky kompaktní. Je to blockbuster a na nic jiného si nehraje. Chroustat popcorn a nechat se bavit. Spojení společností Walt Disney a Jerry Bruckheimer přineslo Piráty z Karibiku a teď i Prince z Persie a je to na stylu filmu znát, je podobný… je barevný, velkolepý, oddychový, bombastický.

Film čerpá především z dalších dílů her Prince of Persia, ale i tak je tam jasná podoba. Prince pořád někde skáče, padá pod ním podlaha… stejně jako ve hře. Jen ty kusadla tam nebyly, to je škoda, na ty jsem se vyloženě těšil. Klidně je tam mohli dát. A cameo by si tam mohl střihnout Kefír a vypočítat jim, kdy můžou projít 🙂

Příběh se točí okolo posvátné dýky, která umožňuje vracet se v čase, a tak ovlivňovat chod dějin ve svůj prospěch. je to námět spíše jako pro Star trek než pro dobrodružný fantasy film, ale budiž… na něco ty cool efekty využít museli. Z hereckých představitelů vyniká nejvíc Ben Kingsley… tedy pardon… sir Ben Kingsley v roli záporáka. Je dobře že nejlepší herec hraje zápornou postavu, na té to totiž vždycky stojí a zde je to krásně vidět. Díky Benovi funguje to napětí velmi dobře a i když je vám jasné, že to dopadne dobře, přístupné je to koneckonců už od dvanácti (takže useknuté hlavy ani odhalená prsa nečekejte), Kingsley vám tu jistotu pěkně nahlodá. Jake Gyllenhall není špatný, ale nepředvádí nic extra (myslím herecky, fyzicky během soubojů a parkuru po střechách ano). Gemma Arterton jako princezna Tamina je stejně zajímavou ženou jako polobohyně Io v Souboji Titánů. Má své přednosti (ty na které myslíte taky). A za zmínku rozhodně stojí i Alfred Molina jako šejk Amar, pochybný obchodník nenávidějící daně.

Jako jediný výrazný nedostatek filmu vidím absenci kusadel. Jerry, proč? Proč jsi je tam nedal? No co se dá dělat. Jinak je to zábavný film, který vás nudit nebude.

LOU

Reklamy

2 responses to “Prince of Persia

  1. Luke Květen 31, 2010 (9:54 am)

    jé "kusadla" 🙂 On ten film je točenej podle posledního dílu týhle hry a je možné, že tam už "kusadla" nejsou, takže proto nejsou ani ve filmu.

  2. Lou Květen 31, 2010 (12:49 pm)

    Jestli vynechali v posledním dílu hry kusadla, tak udělali chybu, to to hrát nebudu 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: