TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Bzučení vuvuzel, zima a nevyzpytatelný jabulani

mistrovství světa ve fotbale v Jihoafrické republice

Postavte nejlepší fotbalisty světa do prostředí, které není pro fotbal přívětivé, fanděte zcela netradičním a hlavně rušivým způsobem a nechte fotbalisty kopat do míče, který se chová jinak, než se dá očekávat. I takto by se dalo charakterizovat letošní mistrovství světa ve fotbale. Svátek fotbalu nefotbalově. Můžeme tedy vlastně vůbec čekat špičkové výkony od špičkových fotbalistů, když na to nemají vhodné podmínky? Těžko.

Zatímco Evropa se sluní a vyhřívá, v Jihoafrické republice začíná zima. Pár stupňů nad nulou není ideální fotbalové počasí. Takže takový fotbalista mrzne (pokud není seveřan) a do toho ještě musí kopat za kraválu těch strašných trubek. Třikrát hurá pro Diega Forlána, který vuvuzely utišil, když skóroval proti domácímu týmu. Víc takových okamžiků!

A k tomu ještě fobalisté musí kopat do dalšího speciálně vyrobeného míče, který je prý zase lepší a bla bla bla. Těžko říct, jestli je opravdu lepší než ty předešlé verze, jedno je ale jisté – rozhodně je jiný. A to také znamená, že na něj fotbalisté nejsou zvyklí. Proč tedy nenechat fotbalisty hrát s míčem, na který jsou zvyklí a se kterým předvádí parádičky v klubových soutěžích? S tím, na co jsou zvyklí by přeci předvedli to nejlepší.

První zápasy ukázaly opatrnou taktiku a také docela dost nepřesností a divák se tak trochu nudil. Druhé kolo zápasů ve skupině už začíná být zajímavější. Teď jen ještě aby někdo utišil ty zpropadené vuvuvzely.

LOU

Reklamy

6 responses to “Bzučení vuvuzel, zima a nevyzpytatelný jabulani

 1. Luke Červen 18, 2010 (10:28 am)

  Ať žije vuvuzela, chci si jí taky někdy koupit, skvělej nástroj! 🙂

 2. Mehehe Červen 18, 2010 (11:27 am)

  Jo pravda, to bude U kance na návsi očumovat celé Lštění…:)

 3. Ladik Červen 22, 2010 (9:36 am)

  vuvuzela má prý asi 120 decibelů. To je docela síla… Tím mi někdo zatroubit u ucha, tak mu tu trubku omlátím o hlavu.Ale na stadionu bych si do uší vrazil špunty a na to ještě klapky. P.S. vuvuzely se vyrábí v Číně 🙂

 4. Lou Červen 22, 2010 (12:32 pm)

  Teď jsem čtl, že česká televize nasadila speciální filtr na utlumení vuvuzel. To je správné! Tak na ně! V ČT jsou borci.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: