TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Beatlefest v Bělči u Tábora

krátce o sobotní akci…

Sdružení dobrovolných hasičů v Bělči se rozhodlo uspořádat na návsi Beatlefestival, najmulo Jirku Svátka a ten sehnal pět Beatles revivalových kapel, které se tuto uplynulou sobotu představily publiku se svým repertoárem.

Běleč je docela malá obec poblíž Mladé Vožice, asi 80km jihovýchodně od Prahy a my tam vyrazili už v sobotu dopoledne, navštívili jsme nedaleký Tábor a kolem páté dorazili do Bělče. Na místě již byla první kapela, naši známí z The Beatboons a pilně zvučili.
Cela akce byla pojata jakou „soutěž“ – každý z diváků spolu se vstupenkou získal i hlasovací lístek, který mohl hodit do jedné z pěti „volebních uren“ s názvy jednotlivých kapel – ten večer měli vystoupit: The Beatboons, The Basketles, Jan Vytásek & Blackbirds, Professor a Pangea a cenou byly letenky do Lívrpůlu pro vítěznou kapelu.

Již před samotným festivalem se k naším uším dostala informace, že Jirka Svátek se údajně se dvěma z těchto kapel předem dohodl na tom, že když vyhrají, tak poletí s nimi,ale věřím, že to byla jen fáma :).

Podmínkou koncertu bylo to, že kapely nesměly hrát nic jiného než skladby Beatles či skladby, které Beatles též hráli (to bylo do konce i ve smlouvě)

Samotný koncert začal po půl deváté a koncert zahájila nejmladší z kapel, The Beatboons – jejich cca 45ti minutový set obsahoval spíše méně známé písně The Beatles, např. lahůdky z beatlesáckého alba „Live at BBC“ – „Keep your hands off my baby“ či „Crying, Waiting, hoping“. Beatboons bych vytknul horší vokální projev (zejména jejich Paul a John, kterým některé písně vyloženě hlasově nesedí). Naopak potěšili mne skvěle zahranou a zazpívanou „Chains“

Kolem 21:45 jsme nastoupili my s Basketles – těžko mohu objektivně hodnotit náš výkon – každopádně myslím, že to bylo spíše jedno z našich lepších vystoupení – škoda za zkažené Honey Don´t, občas trochu zaskřípaly vícehlasy, ale publikum se přidalo v závěru koncertu i na parket. Jako poctu nedávno zesnulému Petu Quaifovi z The Kinks jsme set zakončili hitem „You really got me“.

Po nás na pódium nastoupil Honza Vytásek ze svou doprovodnou kapelou (kde jsme mimojiné poznaly i Gustu, bývalého basáka Professorů). Honza má dobrej hlas se zajímavou barvou, ale osobně si myslim,že mu písně Beatles hlasově nesednou (snad s vyjímkou pomalých věcí typu Let it be). Proto jsem netrpělivě čekal na další kapelu v pořadí – Professor – tentokráte hrajícím pod názvem „Laura a její profesoři“ (narážka na alternující klávesistku, Lauru). Pro mne bylo jejich vystoupení vrcholem večera, zahráli hlavně pozdější věci ze seržanta Pepře a Abbey Road a Honza Noha zpíval jak o život. V tu dobu již byl taneční parket plný.

Ve finále se představila šumperská Pangea, profesionální Beatles revival, od kterého mnozí hodně čekali a osobně jsem byl trošku zklamán – kluci přijeli z „kšeftu“ a asi byli dost unavený, protože začátek vystoupení byl docela nevýraznej (i když musim říct, že minimálně o třídu lepší než první tři kapely). Překvapilo mě např., že při I saw her standing there si jejich basák basovou linku zjednodušil na jeden tón (hraný v osminách), to bych od „profi“ kapely tohoto formátu nečekal. Jinak jako vždy byl výbornej Petr John, jejich „Lennon“. Každopádně jsme odjeli během jejich vystoupení, takže nemohu spravedlivě ohodnotit jejich výkon, je možné, že konec byl o dost lepší.

Druhý den jsem se od kluků dověděl výsledky, tak prý to dopadlo takto:
1. Pangea (45 hlasů)
2. Jan Vytásek (hodně překvapivé!) (32 hlasů)
3. My (28 hlasů)
4. Professor (23 hlasů)
5. Beatboons (15 hlasů)
(neručim za správnej počet hlasů)

A jak tento festival zhodnotit? Osobně si myslím, že chybnej byl už samotnej koncept „soutěže“ – měla to být spíše přehlídka revivalů a rozhodně mělo být povoleno hrát i jiné písničky než od Beatles, příspělo by to k větší pestrosti a nestalo by se tak, že třeba I saw her standing there zazněla za večer minimálně 4x…

Diváků dorazilo docela hodně, bavili se, počasí se též vydařilo, takže nakonec na naší straně spokojenost

Luke

Reklamy

One response to “Beatlefest v Bělči u Tábora

  1. Mehehe Červen 28, 2010 (4:13 pm)

    Já mám z této akce mírně rozpačitý pocit. Ne, že by se mi hrálo špatně – celkem to šlo, ale spíše organizační složka mi vadila. Svátek veřejně bez rozpaků protěžoval některé kapely (třeba délka vystoupení nebyla vždy stejná). Pak se s námi pohádal ohledně bicích, který chtěl Honza Noha svý. Věřím, že Pangee by nenařizoval používat erární. 🙂 A víc pod povrch radši ani nechci jít, pač bych se možná dozvěděl věci 🙂 Celkový koncept "jakobysoutěže" byl špatný.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: