TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Predátoři

Adrian Brody zanevřel na piano a rozhodl se nakopat zadky predátorům (nebo oni jemu)

Na neznámou planetu je unesena skupina osmi lidí. Účel jejich únosu rychle vyjde najevo – jsou lovnou zvěří pro Predátory. Hlavní hrdina žoldák Royce (Brody), sniperka Isabella (Alice Braga), zabiják mexických drogových kartelů (Danny Trejo), voják ze Sierry Leone, voják z Čečenska (Oleg Taktarov), zabiják japonské Jakuzy, odsouzený zločinec (Walton Goggins) a jeden civilista procházejí džunglí a prchají před Predátory. Šance na přežití: minimální.

Producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal natočili svůj film o predátorech s úmyslem vytvořit pokračování na jedničku a podle toho také film i hudba, která věrně napodobuje Silvestreho soundtrack vypadá. Podobné je i prostředí džungle, nástrahy, atmosféra a dokonce se dočkáme i rotačáku. Styl celého filmu se nese ve stylu osmdesátých let, kdy původní Predátor vznikl. děj je svižný, postavy jsou zajímavé, akce střídá akci a není cenzurovaná, takže vidíte useknutí hlavy apod. hezky zblízka.

Adrien Brody se zhostil své akční úlohy nezvykle dobře (vůbec byste do něj neřekli, že by kdy hrál na piano). Jediné co na něm vadí je tedy to, že na něj v této úloze nejsme zvyklí. Uživatel POMO na CSFD píše: „Adrien Brody O.K., ale Liam Neeson by byl lepší“ a já s tímto rčením souhlasím. Ostatní postavy jsou obsazení dobře. Danny Trejo vytvořil zase jednu svou typickou roli. Nejlepším borcem je ale pro mě postava zabijáka Jakuzy, která je zkrátka cool. A jak nášup se tam objeví i Morpheus (Laurence Fishburne).

Rodriguez chtěl natočit Predátory už v devadesátých letech, ale nakonec z projektu sešlo, a tak ho realizoval nyní a režisérskou kšiltovku dal Antalovy, který dokázal kvality akčním filmem Ozbrojení a nebezpeční (vyšlo u nás na dvd). Kdyby tenhle film natáčel Rodriguez, patrně by to sklouzlo k parodii, Antal dokázal věrně napodobit styl jedničky. Rozpočet 45 miliónů je znát a Predátorům by slušelo aspoň 90, ale tady se projevuje Rodriguezova filmová genialita, kterou už prokázal předtím – za málo peněz dokáže udělat opravdu hodně muziky. Zatímco jiný režisér by za tyto peníze sotva uspořádal koncert ve Vagonu, Rodriguez dokáže naplnit O2 arénu.

Predátoři jsou lepší než Alien versus Predátor a jeho pokračování, je to perfektní zpracování rozjetého Predátora. K dokonalosti jim chybí jen Arnold, ale ten loví predátory coby guvernér a nemá čas.

LOU

Reklamy

One response to “Predátoři

  1. Ladik Červenec 28, 2010 (11:27 am)

    Včera jsem byl s Petrou na predátorech a líbilo se nám to 🙂 Máme rádi krváky 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: