TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Kočky – rok po té

Aneb zkušenosti s kočkami po roce….

Od loňského května máme doma kocourka Kočičáka a od září jeho mladšího „synovce“ Ťapíka. No a jaký je život s těmito dvěma chlupatými potvorami? Docela zábavný a občas trošku o nervy :).

Kocourek Kočičák je starší, sofistikovanější kocourek, který skoro vůbec nezlobí a nás štve jen tím, že pouští velké množství bílých chlupů, které jsou doma skoro všude.

Ťápík je prozměnu úplně hloupej, hltající a strašně moc na nás závislej kocourek – chodí nám dávat pusy, pořád se chce mazlit a drbat. Hodně bleje, protože neustále hltá a je schopnej rozbít a případně sníst skoro všechno, na co narazí.

Oba kocouři se rádi honěj po bytě, rvou se, lověj mouchy, občas se jen tak volizujou a mejou a jinak se myslim mají docela rádi – Kočičák defacto Ťapíka vychoval a je tedy zatím doma „pán“.

Kromě chlupů je zde ještě jedna věc, která přítomnost kočky v bytě prozradí – nemyslím tim jen občasný zápach, ale jejich drápky – resp. škrábance od drápků. Ano, náš gauč rozhodně nevypadá na to, že je jen něco přes rok starý. Škrábadlo neškrábadlo, drápky se u nás brousej o gauč – to těm kočkám asi už nevysvětlíme. Rovněž nějaké to oblečení a Žábiny šaty vzaly též za své.

A poslední, na co nesmím zapomenout, je kočičí mňoukání – nebo spíš naříkání. To je doména Ťapíka, který, pokud není vyloženě unavenej a nebo není noc, tak hlasitě kvílí, pokud kočky zavřeme třeba v předsíní a nepustíme k nám. Unaví se ale zhruba za 10 minut, takže to se dá vydržet.

Tak tolik pár drobných poznatků z ročního soužití s číčami

Luke

Reklamy

2 responses to “Kočky – rok po té

  1. Ladik Červenec 29, 2010 (6:06 pm)

    Já bych to asi s kočkama nevydržel. Ještě že má Petra radši psy. 🙂 Chlupy doma taky máme a Džusa někdy taky kníká, ale drápky si nebrousí, moc nesmrdí a na stůl neleze 🙂 Mouchy taky loví s jinými psy se taky rve. Ale narozdíl od koček poslouchá. Sedni, lehni, k noze, Fuj! a tak podobně. A právě teď nám vylejzá potkan z klece. Pustil jsem ho 😉

  2. Mehehe Červenec 30, 2010 (9:16 am)

    Ono to s kočkama není tak zlý, jak se zdá 😉 My zaplaťharekršna 🙂 takový problémy nemáme. Škrábou jen na škrabadlech a Didík občas koberec, ale zatím to na něm není vidět. I kočky dovedou poslouchat, i když samozřejmě ne jako pes. Většina lidí si myslí, že kočky smrdí, ale já nějak necítím doma smrad. Snad leda okolo záchodu, ale to smrdí i lidi. Psa musíš pravidelně venčit, je víc závislej na člověku. Kočku můžeš nechat celej den doma a nevadí jí to. Oboje má svoje výhody a nevýhody. Spíš mi vadí, když někdo vysloveně proti jednomu zbrojí (pejskaři versus kočkaři). Oboje jsou krásná zvířata – já mít čas venčit psa, tak si ho taky pořídím…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: