TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

LG 42PJ550

po 10ti letech nová televize 🙂
Svojí první televizi jsem si koupil někdy krátce po tom, kdy jsem začal pracovat – což bylo asi před 1Oti lety – tehdá jsem si koupil malou barevnou telku do pokoje, kterou jsem, po přestěhování z Řep na Žižkov, vyměnil za trošku větší, ale o dost starší, „dejvů“, kterou jsem zdědil po babičce.

Na TV sledujeme hlavně filmy na DVD či v DivX formátu a jelikož už jsem hůř viděl na titulky na staré telce, bylo jasné, že dozrál čas na nový přístroj.

Koupě televize je však nyní složitější – před 10ti lety si člověk vybíral jen dle značky a velikosti – nyní k tomu vybírá i technologii a další parametry.

LCD, LED nebo Plasma?
Toto „dylena“ jsem také řešil:

LCD – nabízí kvalitativně vyrovnaný obraz, stabilní spotřebu energie, horší je to s podáním černé barvy – na druhou stranu zas technologie umožňuje nabídnout „levně“ full HD rozlišení.

LED – nejnovějíš technologie – obraz se mi líbil nejvíc (v show roomu datartu), ale záporem je rozhodně cena.

PLASMA – tu jsem si nakonec vybral – líbil se mi na ní obraz a podání barev a v neposlední řadě nabízí o něco odolnější obrazovku – např proti kočkám :). Plasmy zas ale trpí vypalováním obrazu, takže nejsou vhodné pro dlouhé zobrazování statických obrázků či počítačových her. Spotřeba energie je variabilní dle „jasu“ zobrazené scény.

Model, který mě zaujal a který jsem nakonec zakoupil, pochází od LG, značky, na kterou mi více kamarádů dalo dobré reference (včetně elektrospecialisty Lukyhella :)) a důležitým parametrem výběru bylo to, že TV má krom jiného i USB vstup a dokáže z něj přehrávat přímo filmy v DivX formátu a to i v HD kvalitě. Televize samotná neobsahuje full hd rozlišení, ale „jen“ HD ready rozlišení (nějakých cca 1300 na 1000 nebo tak nějak). Velikost uhlopříčky je 42 palců – což je cca 106 cm – ideální na domácí kino :).

TV jsem si nakonec objednal u Alzy, na některých eshopech bych ji možná sehnal levnějc, Alzu mám ale kousek od žižkova, což se v případě problémů hodí.
U Alzy mě při objednávce naštvalo, že kvůli větším rozměrům nabídli dopravu jen přes toptrans za dalších 500,- navíc. Rozhodli jsme se tedy s žábou, že si televizi odvezeme sami a nakonec se i zadařilo a v úterý večer už byla doma.

Po rozbalení TV z krabice bylo nutné přidělat a přišroubovat stojan, což žába rychle zvládla :), nadobro jsme se pak rozloučili se starou telkou a videorekordérem. Pak přišel slavnostní okamžik prvního zapnutí – stisk tlačítka, chvíle napětí a za chvíli se už objeví uvítání, následuje ladění kanálů a za chvíli se už objevuje první obraz.

S dig. televizí máme na žižkově docela problémy – pokojová anténa moc nezvládá příjem, takže nám zatím jde dobře cca půlka programů – tuner v LG je ale citlivější než ten v DVD přehrávači, na kterém nám nešlo skoro nic. U HD kanálů (NOVA HD, ČT HD) se docela hezky hned ukázalo, co televize umí – obraz je opravdu dobrý – lze volit i několik různých předvoleb zobrazení – např. kino, sport apod.
Zvuk obstarává dvojice reproduktorů na spodku TV a ze zadní strany je docela dost konektorů – kromě zmíněného USB je to např. HDMI konektor (myslim 2x), 2 scarty, cinchové vstupy, anténní vstup, vga vstup a možná ještě další.

No a dojmy? Pár filmů jsme už na ní shlédli – zatim velká spokojenost, snad nám bude sloužit aspoň tak dlouho jako staré dobré „dejvů“ :).

Těšim se na pátek, na LG se bude totiž konat premiéra nového dílu sitcomu TV VONA – Na Točně!

Luke

Reklamy

6 responses to “LG 42PJ550

 1. Mehehe Srpen 19, 2010 (3:09 pm)

  Takže jsi nakonec koupil 🙂 Na mě by to ale bylo hrozně veliký, takovej filmovej fanda zase nejsem. V sobotu okouknu…

 2. Lou Srpen 19, 2010 (7:51 pm)

  Super, dvd s poslední točnou je již připraveno.

 3. Ladik Srpen 20, 2010 (9:06 am)

  Tak to jsem teda zvědavej 🙂

 4. Martin Září 17, 2010 (11:31 pm)

  Ahoj, ted jsem si pár dní zpět kupil tuto televizi a docela dobrý dojem až na to že při ladění mi to nenašlo třeba prima cool, nova cinema což by měl každý setobox najít a tato televize ho má. Navíc mě to štve protože mam placenou kabelovku od UPC takže prostě nevím co dělam špatně. Jinak programy nova HD atd maš zřejmě placené že? Dik když tak pošli mejla

 5. Luke Říjen 12, 2010 (8:42 am)

  Ahoj, normálně všechny kanály chytám na klasickou anténu zdarma, UPC mám jen na internet. Musel jsem si ale vyvést anténu na okno a tam chytám signál ok. V místnosti s pokojovou anténou jsem nechytil skoro nic.

 6. Hanák kuchyně Říjen 20, 2011 (9:52 am)

  Super. Dlouho uva6uji koupit novy televize ale jeste si mi nepodarilo.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: