TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

uplynulé dny

pár zážitků z posledních dnů
Musím začít u minulého pátku, Žába byla v Brně, takže jsme si s kamarádem Ondrou udělali pánskou jízdu a nejdřív jsme vyrazili do divadla Radka Brzobohatého a shlédli hru „Vyhzaovači“.

Komedie od Johna Godbera pro čtyři herce, kteří kromě vyhazovačů ztvárňují ve hře i 4 praštěné holky, 4 blbé mládíky a pár dalších postav, byla doplněna hudbou a písněmi Ondřeje Brzobohatého (ex Bůh ví) a autor hudby sám hrál jednu ze 4 postav.

Příběh je velmi prostý – čtyři kluci a čtyři holky se vydaj (nezávisle na sobě) do disco klubu Cinder, ve které pracují čtyři vyhazovači. Hra graduje v momentě postupného setkání jednotlivých postav v klubu a v závěru, kdy vyhazovači konají svou práci.

Příběh sám o sobě tedy nic extra není, důležitější jsou tedy dialogy a humor.

Úroveň humoru je zde ale spíše lidovější (pitvoření, měnění hlasu, vulgarity apod), ale občas se zasmějete – mě nejvíce pobavila scéna (která s dějem tedy vůbec nesouvisela)., kdy do klubu chtěli vejít dva „drsní“ rappeři – zde herci výborně zparodovali typickou mluvu a pohyby rapperů.

Samostatnou složkou hry byla hudba – z cca 9ti skladeb ze hry se jedna docela povedla, zbytek byly spíše nevýrazné skladby. Vyloženě zklamáním byla pak závěrečná písnička, která vůbec neměla gradaci a potřebnou šťávu pro „závěrečný“ song. Kladně ale hodnotim pěveckej výkon Ondřeje B., zpíval hodně dobře.

Z hereckých výkonů mě nadchnul Ernesto Čekan, který skutečně dodal postavě (trochu šíleného) vyhazovače Erica tu pravou šťávu.

Tolik tedy ke hře, skončila někdy po deváté večer a tak jsme s Ondrou vyrazil do Shakespeare baru na pomezí Vinohrad a strašnic a tam už na nás čekal Arnošt Checht, se kterým jsme kecali a popíjeli a kolem půlnoci jsme se přesunuli ke klavíru, který tam mají, a do cca 4 rána hráli a halekali a s námi skoro všichni přeživší hosté :).

V pondělí jsmě měli s Žábou naši sushi premiéru – k svátku dostala totiž sushi set od Tomia Okamury (né jako přímo od něj, ale od něj z obchodu :)) , takže se rozhodla jej vyzkoušet a vytvořit domácí sushi – nechtějte po mě návod, moc jsem na to nekoukal, ale výsledek byl dobrý a i přes to, že zrovna rybám a japonskejm pokrmůn neholduju, jsem docela dost ochutnal :).

V úterý jsme měli s Žábou další premiéru – tentokráte s Hanky Panky v Rock Café, kde jsme zahráli cca 7 písniček po výborném Lukáši Zitovi, který s Vlastíkem zahrál své hity typu „Jsem špinavej looser“, „Jsem na Seznamce král“ a podobné. Jen na „I´m so happy“ se tentokráte nedostalo, tak snad příště.

My se Zlatou tentokráte trochu nerozvážně vsadili na 12ti strunku a až při koncertě jsem zjistil, že akustickej snímač za 200kč, který jsem si pro ozvučení kytary koupil, je skoro na h**no. Trochu též zapracovala nervozita a únava, ale i přesto se nějaký písničky docela povedly, osobně jsem měl nejlepší pocit z coveru Eleanore od The Turtles. Já pak na závěr ještě zahrál jednu vlastní písničku – War, která měla od své veřejné premiéry (ve vodárně s Mňoukem v roce 2007) svou první veřejnou reprízu 🙂

Včera jsme prozměnu s Báfkitlf odehrálu 4. vystoupení v Hudebním Klubu Palmovka, kde to vypadá, že jsme si vybudovali pravidelnou základnu příznivců, protože některé tváře návštěníků již poznáváme. Včera měly premiéru 3 písničky v našem repertoáru – All right now od Free, I can see clearly now (od bůhví koho) a Tomáš, bubeník, si zapěl Everybody´s trying to be my baby. Další koncert na Palmovce se uskuteční 17. listopadu a dostali jsme nabídku prosincového termínu, takže bude i vánoční koncert

V sobotu nás teď čeká velká 60s show ve Vodárně a jestli fakt příjdou všichni, kdož slíbili, bude narváno až na střechu :).

Luke

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: