TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

stávka

Praha i celá ČR je dnes „ochromena“ dopravní stávkou…

Zaprvé musím zmínit, že nemám rád odbory a nelíbí se mi, že svou stávkou omezují i ostatní občany. Každopádně dle současné situace to vypadá, že dnešní stávka rozhodně nebude mít tak velký dopad na život lidí, jak si asi odboráři přáli, protože mnoho občanů s dnešní situací počítalo a přizpůsobilo se dopravním omezením. V Praze je dnes tedy asi rekordní počet cyklistů a konečně jsou k užitku cyklotrasy, které se v praze zejména v posledních letech dost rozšířily. Spousta lidí uposlechla prosbu primátora a praha tak není ani zahlcena auty. Co se týká MHD, tak metro zatím nejede vůbec a autobusy i tramvaje jezdí v omezeném režimu.

Kdo mohl, ten si vzal volno nebo maká z domova (to je i můj případ), každopádně to vypadá, že odborářům se (alespoň zde v Praze) z jejich pohledu tahle akce nepovedla – v odborářském průvodu jejich prý jen kolem 300 oproti předpokládaným tisícům a horníci též neblokují silnice, jak se o tom původně mluvilo. A dobře jim tak.

A jak to dneska prožíváte vy? Jeli jste dopráce? Máte volno?

Luke

Reklamy

6 responses to “stávka

 1. Ladik Červen 16, 2011 (9:53 pm)

  Musím se zmínit, že jsem za fungování odborů rád, protože sami občané jsou moc líní na to, aby hájili své zájmy ve větším množství. Myslím, že se jim dnešní akce povedla, protože metro nejelo a to je historický úspěch. Též nejely vlaky a to asi po patnácti letech. Akce proběhla bez konfliktů a to je správné. Nepřál jsem si žádné vyhrocené situace. Do práce jsem jel a přidal jsem se ke 3%, kteří vsadili na MHD. Ráno se mi cesta protáhla asi jen o 10 minut a to jsem přitom šel 3 km pěšky. Domů to bylo trochu horší, to jsem se prošel přes 4 km a cesta trvala skoro 1:30h. Ale počasí bylo pěkné a byl jsem připraven to jít celé pěšky. Přišel bych sice až někdy teď, ale nevadilo by mi to. Doufám, že při dalším jednání tripartity to již bude znát a nesmyslně nastavené reformy "tahačky peněz z kapes a hovno z toho" budou lépe promyšleny. Zatím jsou kritizovány zleva zprava.

 2. Mehehe Červen 16, 2011 (10:56 pm)

  Činnost odborů je v dnešní době spíš přežitek. Odbory mají plnit svou funkci v rámci samostatných firem a zlepšovat zaměstnancům podmínky a jednat s vedením. Ne si hrát na politickou stranu s politickou mocí. A pokud tedy chtějí být něco více, tak já zase chci mít možnost volit, kdo bude v jejich řadách. Tedy mít možnost povyházet všechny jejich vedoucí polokomouše, který jsou pěkně schovaný na svých místech desítky let. Reformy schvaluju, možná nejsou úplně ideální, ale jsou to reformy, které tady měly být už dávno. …"tahačky peněz z kapes a hovno z toho"… – to bude vždycky – reformy prostě bolí, žili jsme si všichni nad poměry a třeba TOP 09 toto říkala už před volbami. Opravdu se bojím, kdyby "otěže" převzal Dluhoslav a jeho ovečky, kteří vůbec neví, jak vyřešit třeba důchodovou reformu. Tedy krom vyšinutého nápadu progresivně danit a dávat facku úspěšnějším lidem, kteří si umí peníze vydělat.Jinak k příspěvku od Lukeho – já si dal homeoffice a v klidu pracoval. Ale prej bylo cestování v mnoha případech o dost lepší než normálně. Většina lidí vzala kolo a koloběžky a ulevili aspoň na jeden den přírodě. Tak aspoň k něčemu ta stávka byla…;)

 3. Ashman Červen 17, 2011 (12:03 pm)

  Kdybych byl na facebooku, přidal bych se do skupiny "Za mě nestávkujete," či jak se to jmenovalo…Odborářským bosům jde jen o vlastní koryta. Jak jinak si vysvětlit, že jeden jejich dlouholetý předseda je v europarlamentu a další předsedou našeho senátu? Nevěřím, že by současní šéfové nedoufali a neusilovali o totéž.

 4. Lou Červen 17, 2011 (2:38 pm)

  Stávka byla nešťastná a úplně mimo. Odnesli to jen normální lidé, kteří měli problémy dostat se do práce. Z reformami vlády úplně nesouhlasím, ale je to vláda vzniklá z demokratických voleb. Strany dostali mandát u uskutečňování svého programu. odbory žádný mandát nemají. Pokud chtějí dělat své reformy, ať založí stranu a ve volbách usilují o získání mandátu. Na druhou stranu i vláda dle mého názoru chybně reagovala na odbory a situaci ještě přiostřovala.

 5. Ladik Červen 17, 2011 (3:21 pm)

  Všechno souvisí se vším. Kdyby se dokázalo lépe hospodařit s veřejnými penězi, určitě by se lépe promýšlely reformy. Desetina všech peněz z veřejných zakázek teče do něčí kapsy.. Tři země na světe mají akcie na doručitele a zároveň bez evidence. Marshalovy ostrovy, pak ještě jedna země, která má obyvatel asi tolik jako Řepské sídliště a pak ČR. Nelíbí se mi, že ČR hospodaří s penězi tak ledabyle a pak nemá peníze na to podstatné. Neustále miliardové úniky a pak se to zachraňuje zvyšováním DPH. Reformy samozřejmě proběhnout musí, počítám s tím, že mě to něco bude stát, ale chci vidět, že to ta vláda myslí opravdu vážně. Že my obyčejní lidi rozumíme tomu, co se myslí důchodovou reformou, zdravotnickou reformou, sociální… a že když vláda vybere 6 miliard od lidí, kteří mají myslet na svůj důchod, že pak neprošustruje 100 miliard na nějaké dálnici… To ať mi pak políbí zadnici. 🙂

 6. Ladik Červen 17, 2011 (3:40 pm)

  Průměrný úplatek? Šestnáct procentRočně nás korupce stojí dvě procenta HDP.Veřejné zakázky ve stavebnictví: bez korupce ani jedna……

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: