TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Ringo Starr and his all star band

dojmy z pražského koncertu

Ringo přijel poprvé do Prahy a to jsme si rozhodně nemohli nechat ujít – dobrodružná byla i samotná koupě lístků, kdy jsme u PC v den otevření prodeje čekali na spuštění rezervací a byli jsme mezi 15ti šťastlivcema, kteří sehnali lístky za 790,-

Ringo, jeden ze dvou žijících členů The Beatles, koncertuje již od konce 80. let s kapelou „All star band“, ve které jsou vždy zvučná jména. Ďříve hrávával s Ringem např. Billy Preston, Jim Keltner,Dave Edmunds, Jack Bruce, Greg Lake či nedávno zesnulý saxofonista od Springsteena – Clarence Clemens.

V letošní sestavě All star bandu naleznete Ricka Derringera (McCoys), Edgara Wintera (The Edgar Wynter group), Wally Palmera (The Romantics), bubeníka Grega Bissonnetta (Steve Vai, David Lee Roth a další..) a klávesáka Gary Wrighta (Spooky Tooth aj.)

Koncert se konal v pražském kongresovém centru a krátce před osmou hodinou jsme se usadili na našich místech hned za zvukařem – naštěstí se nepotvrdili mé obavy, že bychom vzhledem k nízké ceně lístku třeba neviděli na podium apod :).

Koncert začal kolem čtvrt na devět předehrou Ringova hitu It don´t come easy a za chvíli přiběhl sám Ringo, zjevně v dobré fyzické formě. Ringo nejprve zpíval ve stoje s mikrofonem v ruce jeho „kolíbavým“ stylem (viz youtube a jakýkoliv záznam jeho vystoupení) a až při třetí písní (Choose love) se přesunul za bicí a dozpíval píseň tam. Bicí sady byly na pódiu tradičně dvoje, Greg Bissonette hrál na jednu z nich a Ringo u většiny písní, které nezpíval, hrál na druhou sadu a bylo vidět, že hrál jen opravdu jednoduše a všechny složitější pasáže nechal na Gregovi – i zvuk Ringovi bicí sady byl výrazně tišší.

Koncerty Ringa a All star bandu mají již x let stejnou formu – Ringo zazpívá několik písniček a pak postupně zpívají členové all star bandu své největší hity, pak zase pár písniček zapěje Ringo atd. Nejinak tomu bylo včera – hned jako první host se přestavil právě Rick Derringer, který zazpíval největší hit McCoys – skladbu Hang On Sloopy – nyní i z repertoáru pražské kapely The Basketles :). Další hoste všichni zahráli skladby, které jsem bohužel neznal – např. Freeride, Talking in Your Sleep, Kyrrie, Dreamweaver, Rock and Roll Hoochie Koo či Broken Wings…

Hlavní hvězdou byl ale i Ringo a české publikum nejvíce reagovalo právě na „jeho“ písničky – znich zazněly tyto: It Don’t Come Easy, Honey Don´t, Choose love, The Other side of liverpool, I wanna be your man, Boys, Yellow Submarine, Back Off Boogaloo, Photograph, Act Naturally, Peace Dream, With a little help from my friends a závěrečná Give Peace a Chance

Občas byla znát jazyková bariéra mezi anglicky mluvícími hudebníky a českým publikem. Ringo např. představoval kapelu a nakonec chtěl představit sebe a řekl něco ve smyslu „I don´t wana be alone so what´s my name?!“ – jen pár z nás zakřičelo „Ringo!“ – ringo výzvu opakoval, bohužel opět bez větší reakce. Příště by asi měli koncerty titulkovat :).

No a teď dojmy z koncertu – samozřejmě jsou kladné, vidět Ringa se prostě musí a jeho část programu byla bezesporu dobrá a z Ringa byla cítit pohoda, dobrá nálada. Ringo není žádnej extra zěpvák, občas mu to „ujelo“, ale to myslím k jeho projevu patří.

Písničky ostatních členů allstar bandu byly na různé úrovni, krokem vedle byla podle mě „instrumentálka“ Frankenstein, ve které se na syntetizátor představil Edgar Winter a celá „skladba“ měla podobu 6ti minutové téměř kakofonie.

Zvuk kapely mě celkem zklamal – Rick Derringer, ač výtečný kytarista, měl tak odpornej zkreslej zvuk kytary po celou dobu koncertu, že všechny jeho sóla byla utrpení. To i na mym tranzistorovým voxovi snad dostanu lepší zkreslnej zvuk… Představte si např.Act Naturally a onu rockabillyovou kytaroovu linku hranou na odporně zkreslenou kytaru. To samý akordy ke žluté ponorce hrané na zkreslenou kytaru… a nebo With a little help, kterýá zněla skoro jak od Professorů! (myslím zvukově, professorům to totiž v téhle skladbě daleko líp šlape) 🙂

jak někdo po koncertě poznamenal, nechápe, proč někteří kytaristi si musí s přibývajíím stářím svou „rocknrollovost“ dokazovat přidáváním boostru na kytaře :).

Rovnež zvukař se včera moc nevytáhl, občas byly špatně slyšet kytary, občas nebylo skoro slyšet zpěvy a celkově byl zvuk „zahuhlanej“ :).

Takže celkové resumé je takové, že Ringo byl dobrej a za tu cenu, za který jsem sehnal lístky, jsme byli s žábou s koncertem spokojeni. Chápu ale rozčarování některých návštěvníků po koncertu, kteří zaplatili xkrát více, že očekávali lepší show.

Ringo forever, Pete never! 🙂

Za tva týdny nás čekají The Doors (resp. jejich zbytek), tak zde určitě také něco o koncertě napíšu

Luke

Reklamy

4 responses to “Ringo Starr and his all star band

 1. Luke Červen 30, 2011 (11:56 am)

  Pobavila mě část recenze koncertu na Idnes.cz… je to část o tom, jak Edgar Winter před instrumentálkou Frankenstein zmínil, že byl první klávesák, který si klávesy pověsil na popruh kolem krku…." Jen trochu hluše vyšlo jeho připomenutí, že byl prvním v dějinách, kdo si zavěsil klávesy na popruh na ramena jako kytaristé. V zemi Michala Davida, kde je právě tohle považováno za symbol hudební debility, a v sále před lidmi, jejichž většina patrně nepatřila k obdivovatelům česko-italského diska, se to poněkud minulo účinkem.":))

 2. Mehehe Červen 30, 2011 (1:36 pm)

  Náhodou ten Frankenstein mohl znít skvěle, mám tu skladbu moc rád:http://www.youtube.com…1mV_5-bRPoAle samozřejmě otázkou je, jak to zahráli 🙂

 3. Luke Červen 30, 2011 (1:55 pm)

  no musim říct, že to znělo hodně podobně… já nevim.. mám sice něco z progrocku docela rád, zvládnu i některý divočiny od ELP, ale tohle mi příjde bez většího hudebního smyslu :).

 4. Mehehe Červen 30, 2011 (2:01 pm)

  Nejlepší je jak Edgar v jedný chvíli shodí ty klapky na zem a hraje na ně ve stylu frankensteina – u toho jsem se řezal smíchy 🙂 Já myslím, že to hudební smysl má – skvěle to šlape. Já tyhle občasně-disharmonický věci můžu. Určitě by mě to v Ringově vystoupení nevadilo. Ba dokonce možná bavilo víc, než některý Ringovky 😉

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: