TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Koncertní tejden

Hurá, už je tu pondělí a práce! 🙂
Zase jeden hudební příspěvek 🙂

Slavnější či profi kapely to asi tak mají běžné, každopádně u nás v Basketles jsme si v tomhle týdnu poprvé vyzkoušeli, jaké je to koncertovat několik dnů za sebou.

Minulý týden jsem tu zmiňoval hraní v Potštejně, ve čtvrtek jsme zavítali, opět jako každý měsíc, do klubu Palmovka v Praze. I přes probíhající léto a dovolené byl klub k mému překvapení zaplněn a kamarádi Jarda a Zodiac roztancovali publikum a ke konci jsme museli opakovaně přidávat. Premiéru si odbyly skladby Apache, My Girl a Eight Days a week. Naopak ke kytkám jsme odsoudili If I fell (aneb If I Feel dle J. Svátka) a That´s allright mama, které nám příliš nezněly. Pokoncertní afterpárty v klubu se nesla ve znamení panáků zelené s jardou, Zodiacem a dalšími známými a cestu domů si příliš jasně nepamatuju, jen že mě nakonec Fefi, který se motal s autem v ulicích, hledajíc svůj oblek, nabral a odvezl :).

V pátek jsem tedy musel trošku střízlivět, nebyl jsem tedy schopen zúčastnit se s odporným pastisem natáčení druhého dílů neanonymních alkoholiků (nový pořad Ashmana a Lukyhella na http://www.Stream.cz), což mě dost mrzí.

V sobotu jsme jeli hrát do Děčína na svatbu jedné naší návštěvnice z Palmovky a hráli jsme na velké zahradě pod stanem a společnost nám, kromě výtečného jídla a pití, dělal i náš starý známý DJ Cába, který opět pouštěl povedenou směsici starých i nových hitů.

Cestou do Děčína jsme vydatně zmokli,naštěstí při koncertě samotném se počasí umoudřilo, takže aparatura nezmokla a lidi mohli venku tancovat. Roztancovali se až při závěrečné třetině vystoupení a opět jsme museli opakovaně přidávat – tentokráte Žlutou ponorku a Hey Jude.

Ženich i nevěsta byli moc příjemní, oslava byla výtečná a mnozí členové kapely si pochvalovali maso z grillu a pečené jalapenos papričky 🙂

Z koncertu jsme dorazili do Prahy někdy po jedenácté večer a už druhý den před jedenáctou jsem zas byl u Fefiho a vyráželi jsme tentokráte na západ republiky, až za Cheb do Skalné, kde se tyčí hrad Vildštejn (http://www.vildstejn.cz/)

Počasí bylo odpoledne našstějí dobré, takže místo pódia dobře posloužila místní šibenice na nádvoří hradu (Fefi měl při hraní nad hlavou oprátku, což je při hraní silně motivující :))

Na nádvoří mají dokonce i takovou malou ZOO – maj tam divočáky, kachny, kozičky , králíky a hlavně Klokana.

Koncert začal už v 15:00 všechny lavice k sezéní byly zaplněné místními, takže obavy o návštěvnost se opět naštěstí nevyplnily.

Venku se hraje vždycky lépe než v sále, už jen kvůli čerstvému vzduchu a včera jsme si koncert náramně užili, musím tu poděkovat i místním dobrovolným hasičům, kteří nás měli „na starosti“ a se vším ochotně pomohli.

Tady jedna ukázka skladby Wipe Out, která nám dorazila dnes emailem od jednoho z návštěvníků:

Majitelka nás po koncertu pozvala na výtečnou večeři v hradní sklepní restauraci a dle reakcí návštěvníků se koncert vydařil a líbil se jim.

Opět nás potěšilo počasí, v klidu jsme sklidili aparaturu a až při večeři začal nechutnej slejvák, který trval celou dvouhodinovou cestu až do Prahy.

Závěrem musim dodat, že jsem získal více obdivu ke kapelám, které takto často hrají pravidelně, mně osobně to přišlo docela náročný (nejen na hlas) a rozhodně bych nechtěl takto trávit každej víkend :).

Luke

Reklamy

2 responses to “Koncertní tejden

  1. Ladik Srpen 15, 2011 (9:58 pm)

    Teda Luke, dost nabitej program. Budu muset někdy zajít na nějakej váš venkovní koncert. Docela by mě zajímalo, jak to zní. Ukázka je fajn.

  2. Lou Srpen 16, 2011 (8:01 pm)

    To máš pěkně nabitý.Wipe out! zní dobře.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: