TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Na Točně – Tajemství Schonnenbergova pokladu

nový díl seriálu Na Točně…
Píše se rok 1945 a porážka Německa se nevyhnutelně blíží.Hlavní dozorce koncentračního tábora Sachsmausen, Johan „kleine fuhrer“ Mátoha dostane tajný rozkaz z nejvyšších míst postarat se o ukrytí tajných nacistických dokumentů a části zlata z říšské banky. Vezme tedy pár strážných a několik věznů a s konvojem nákladních aut se vydá tento „poklad“ ukrýt před postupující rudou armádou….

Ano, toto je zápletka před týdnem dokončeného dílu sitcomu seriálu Na Točně, jehož hlavní hrdinové – Bohdan, Karel, Ringo i Mátohův potomek, Jirka, se vydají po stopách tohoto pokladu.

Natáčení bylo započato v únoru tohoto roku a kromě obligátního Louova bytu (hlavní natáčecí místo tohoto sitcomu) se natáčelo i u nás doma a v exteriérech v praze Řepích.

Během jednoho natáčení vznikl velký spor mezi režisérem (já) a jedním z herců, který hraje Jirku Mátohu (Lukyhell) – vadilo mu, že jsem z jeho postavy (resp. jejích předků) udělal zločince a tím jsem vrhnul špatné světlo na osobu Jirky Mátohy, který by tím v očích fanoušků mohl utrpět na popularitě. Proto jsem se rozhodnul (a Lukyhell mě k tomu velmi inspiroval při posledním natáčení), že v závěrečných titulcích – a to mohu myslím už teď prozdradit – bude ospravedlňující informace o tzv. Mátohově seznamu (v originále tzv. Matoha´s list). Dozvíme se tam, že Johan Mátoha vnitřně nesouhlasil s nacistickým režimem a spoustě vězňů pomohl přežít útrapy koncentračních táborů a pomáhal jim dokonce k útěkům – pomohl přežít např. předkům – Heleny Vondráčkové, Jiřího Paroubka, Sagvana Tofiho, Jiřího Kajínka a 2000 romů. Tímto mu tedy patří náš dík.

Natáčení je tedy u konce, teď si musím od Loua zkopírovat nahraný materiál a začnu se střihem, udělám i nějaký trailer, takže až bude něco hotové, dám vědět. Premiéra by myslím mohla být koncem září či v říjnu.

Takže máte se na co těšit 🙂

Luke

Reklamy

5 responses to “Na Točně – Tajemství Schonnenbergova pokladu

 1. Ladik Srpen 31, 2011 (12:07 pm)

  Doufám, že premiéra se odehraje u někoho doma a ne na youtube.com nebo stream.cz ;)To je fajn, že Jirkův předek zachránil ty Romy 🙂 Neutekli do Rumburka?

 2. LukyHell Srpen 31, 2011 (4:37 pm)

  TVK a TVL. Nic jinyho ani dodat nemuzu a pro zapletku toho tvyho #veledila# ani neni nejak podstatny, ze to zlato ukryl Jirkuv predek a sem moc rad, stale, ze jeho predek je jak dozorce v koncentraku tak komunistycky mucitel. Parada. Worst episode EVER!

 3. Ashman Srpen 31, 2011 (6:06 pm)

  Luky: Když jsem si to včera četl, hrozně jsem se těšil na tvou reakci.:)

 4. Ladik Září 1, 2011 (3:19 pm)

  🙂 S Lukym jsme o tom včera večer vedli zajímavou debatu. Pro děj není podstatné, že zlato ukryl Jirkův předek, ale podle mě to je stejně jedno, jestli předek nebo zadek 🙂 😉 Jirka může být rád, že jeho další předek se nechal v roce 1963 zastřelit místo Kennedyho a mohl tak vzniknout prášek Kennedryl pro děti, kterým se v autobuse dělá špatně. Sakra, mě to dneska jde 🙂 Zadělal jsem na další Točnu 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: