TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

První swingová tančírna

aneb zajímavá akce ve Futuru
Včera se ve Futuru na pražském Smíchově konal první večer tzv. swingové tančírny – tedy koncert nového Golden Bigbandu Petra Soviče doplněný ukázkami dobových tanců od lektorů taneční swingové školy (jejiíž název mi bouhžel unikl)

Swing a Jazz v bigbandové podobě už z českých pódií téměř úplně vymizel a je to škoda a i to byl jeden z důvodů, proč se Golden Big Band rozhodl zahájit tyto pravidelné měsíční akce pod názvem „Swing it!“.

My jsme se tam včera s Žábou vydali, tak můžu poreferovat o tom, jaké to bylo.

Chtěl bych nejprve pochválit výběr místa – klub Futurum skutečně vypadá v interiéru jak z 30. let a výborně se k stylu večera hodil. Nejvíce mě samozřejmě zaujala kapela samotná – hraje v cca 20ti členném obsazení s bicíma, klavírem,kontrabasem a bohatovou dechovou sekcí – za mikrofonem se v některých skladbách střídá pan kapelník Sovič a zpěvačka ze Semaforu, Lucie Černíková.
Když takováhle kapela spustí, je to skutečně síla a hned úvodní In the mood od Glenna Millera byla parádně odpíchnutá a pěkně šlapala. Celkově byl koncert rozdělen do třech bloků a zaznělo spousta hitů z 30-50. let, čestnou a vtipnou výjimkou byla orchestrální znělka k filmu Rocky :). Pro znalce nadhodím pár názvů skladeb, které mi ze včerejška utkvěly: Pennsylvania 6-5000, String of pearls, Beyond the sea, I got you under my skin, Pennies from heaven (s Kainarovým textem „Peníze z nebe“), Love for sale, Chicago, Satin Doll aj…

Atmosféra večera byla velmi dobrá, spousta návštěvníků přišla v dobovém či stylovém oblečení, takže chvílema jsem si připadal jako o osmdesát let zpátky. Nemusíte se ani obávat názvu „tančírna“ v názvu večera – tanec je samozřejmě dobrovolný, my jsme se na parket přidali až v třetí části po absolvování několika absintů :).

Rozhodně stojí za to tuhle akci navštívit a to i v případě, že zrovna jazz či swing moc neposloucháte, je to oproti běžnejm rockovejm či popovejm koncertům zase něco jinýho.

Kdo se tedy přidá 23.11. ? 🙂

Web Golden Bigbandu:

http://goldenbigbandprague.com/cz

Luke

Reklamy

3 responses to “První swingová tančírna

  1. Ashman Říjen 23, 2011 (10:49 am)

    "Ten nám tu ještě chyběl. Glenn Miller, který nás unudí k smrti svou Pennsylvania 6-5000." :)Kdo ví, z čeho to je?

  2. Ashman Říjen 26, 2011 (6:55 pm)

    Červený trpaslík. 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: