TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Captain America: First Avenger

standardně kvalitní komiksová zábava
Filmy podle komiksů bych rozdělil do tří katogorií – paskvily (to fakt neměli natočit), standard (věrná adaptace, která pobaví), nářez (věrná adaptace, která přesahuje žánr a je to opravdový umělecký požitek). A Captain America je dle mého názoru v kategorii druhé. Není to žádný paskvil jako třeba Ghost rider, ale taky to není nářez jako třeba temný rytíř.

Captain America vznikl z líhně Marvelu, která poslední dobou chrlí jeden film za druhým a snaží se udržovat vysoký standard. A daří se jí to. Filmy mají slušný rozpočet, dobré obsazení a jsou kvalitně natočené. Nehrají si na nic extra, prostě převádějí na plátno komiks a chtějí bavit. A Captain America je přesně takový. Zábavný.

Oproti ostatním superhrdinům je tak trochu v nevýhodě. Není zase až tak ničím výjimečný. Prostě vylepšený chlapík, který je rychlejší a silnější… a díky tomu nakope náckům řiť. A to vše na vlně patriotismu, které za druhé světové války, kdy se film odehrává, hrál prim. Chlápek oblečný do kostýmu v barvách vlajky USA a k tomu ještě se štítem. Dá se to brát jinak než z nadsázkou a humorem? Nedá a tvůrci si to plně uvědomili a z dobového pozadí si dělají legraci.

Rudou lebku, hlavního protivníka Captaina Americy, si s chutí zahrál Hugo Weaving a je stejně přesvědčivý jako Mr. Smith v Matrixu. Ten si roli užívá. Tommy Lee Jones v roli generála je tradičně dobrý. Nemá ale co hrát. Děj ubíhá rychle a je v něm plno akce, takže se na to dobře dívá.

Filmy od Marvelu mají poslední dobou ještě jeden zajímavý aspekt – stejně jako v komiksech jsou propojené. není náhodou, že film má podtitul „First Avenger“. V Iron-manovi 1 a 2, v Thorovi a teď v Captain America je jednoznačně propojení. Tito hrdinové se spojí a v samostatném filmu The Avengers si to rozdají s partičkou padouchů. Propojení funguje dobře. V Captain America se navíc objevuje i postava otce Tony Starka (Iron-man) a je tam i jeho Expo. A na závěr nesmí samozřejmě chybět Nick Fury.

Na závěr asi tolik: pro fanoušky Marvelu povinnost.

LOU

Reklamy

3 responses to “Captain America: First Avenger

  1. Ladik Říjen 25, 2011 (8:44 pm)

    Mě naprosto uchvátil ten seríál The Avangers. Jedna z věcí, kterou můžeme s o dvacet let mladším synovcem sledovat společně :)Iron Man, Hulk, Thor, Captain America, Wasp, Giant Man nebo Ant Man a někdy taky Hank, Hawkeye, Panther.. Na to nám Lou napiš recenzi. tam se třeba dozvíš, proč má Nick Fury šedivý vlasy. Nebo jak přišel captain America o pomocníka Buckyho. Proč je Ultron zlej a že Loki kombinoval tak dlouho, že to překombinoval 🙂

  2. Lou Říjen 26, 2011 (11:46 am)

    na to se budu muset podívat

  3. Ladik Říjen 26, 2011 (3:11 pm)

    Kdyby ses na to chtěl fakt čumnout, tak mám všech 26 dílů v češtině. Má to hroznou znělku 🙂 Ale když jí pak slyšíš už víckrát, tak pak už tak zlá není 🙂 Svět před záhubou je, zlo hrozí útokem, vzdát to bez boje, se nelíbí nám všem. Avangers do boje! atd… 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: