TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Conan barbar

nové zpracování, průměrný film
Stejně jako u většiny předělávek si i tady musíme položit základní otázku: Proč znovu točit tento film, když už jedno dobré zpracování existuje? Odpověď je jednoduchá: prachy. Jako vždy jde o peníze. Fantasy filmy jsou v kurzu tak proč nenatočit další. Kde vezmeme další dobrý materiál, ptají se filmoví producenti. Zamyslí se a jednomyslně odpoví: „Zase natočíme Conana. Toho lidi znají, budou na něj chodit. Něco vezměte z předlohy, ale ať je tam hlavně hodně bitek. A samozřejmě ve 3D.“

Tak nějak si představuji, že tento film vznikl. Celý příběh bohužel opravdu slouží víceméně k tomu, aby pospojoval akční scény. není tam žádná hloubka. Výsledkem je potom taková dražší, výpravnější a krvavější Xena. Nic proti, ale dalo se to zpracovat lépe.

Stejně jako v první verzi z roku 1982 sledujeme i zde Conanovo dětství (včetně drsného porodu – lahůdkový úvodní záběr filmu), dobytí vesnice a zabití otce. Hlavní padouch (Khalar Zym v podání Stephana Langa) hledá všechny části tajemné masky, kterou kdysi vlastnili nekromancerové zaniklého Acheronu. Díky masce může potom přivádět zpět k životu mrtvé a získá obrovskou moc. Prostě klasika.

Srovnání s původní verzí se nabízí. Původní verze přinesla lidem neotřelý drsný svět plný čarodějů a kouzel, který díky podmanivé hudbě vypadal velmi reálně. Ale film přinesl i něco navíc. Reagoval na tehdejší situaci ve společnosti a to především na hnutí hippies a různé sekty. Silný, odhodlaný muž, který věří v sebe a nebojí se postavit utlačovatelům v kontrastu s lidmi propadajícím iluzím snadného života. Nová verze žádné hlubší myšlenky nepřináší.

Tvůrci se snažili přiblížit původní předloze, dílům Roberta E. Howarda, ale dařilo se jim to jen místy. Vyníkající je Jason Momoa (Ronon Dex ve Stargate: Atlantis)v roli Conana, který roli pravděpodobně velmi dobře studoval v Howardových povídkách. Momoa je dle mého názoru mnohem lepší Conan než Arnold Schwarzenegger, je bližší originálu. Howard Conana nepsal jako velké monstrum, které promluví jen občas. Conan byl popsán jako šlachovitý válečník, který ale také vynikal hbitostí a inteligencí. Jason Momoa toto vystihuje dokonale. Škoda že nedostal lepší scénář.

Nová verze Conana barbara není špatná. Bohužel ale nepřekročila stín blockbusterové zábavy. Tento film nenudí, pobaví, ale nic hlubšího od něj nečekejte.

http://www.csfd.cz/film/226039-barbar-conan/

LOU

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: