TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Nouvelle Vague

aneb nový e-shop s retro a vintage módou

Slíbil jsem Žábě, že zde široké veřejnosti představím její nový e-shop, na kterém naleznete různé kabelky, šaty a módní doplňky, které mají jedno společné – retro vzhled a styl.

Myšlenka e-shopu vrtala Zlatě hlavou již déle a až v létě se rozhodla, že do toho půjde – koupili jsme tedy doménu, hosting, Zlata si zařídila vše potřebné pro tuto formu podnikání, a já začal zjišťovat, jak se vlastně takovej eshop vytváří…

Jelikož neumim programovat a neznám pořádně SQL či PHP, bylo jasný, že musíme koupit či někde sehnat již hotový řešení eshopu a nakonec jsme si vybrali opensource systém Prestashop (http://www.prestashop.com/). Výhodou je, že je to defacto hotovej systém s množstvím pluginů a funkcí (platební moduly, košík, statistika, aut. správa faktur apod) a rovněž je zcela zdarma i ke komerčnímu využití. Výslednou podobu eshopu pak dá šablona vzhledu – dost šablon se dá zdarma na internetu sehnat, ale žádný z nich se Zlatě nelíbil, takže zakoupila nakonec retro šablonu, kterou jsme lehce upravili a která je nyní na webu použita. Od šablony se pak odvíjela grafika tlačítek, náhledů zboží atd a v tom nám pomohl starý dobrý editor Gimp :).

Celkově to trvalo cca 2 měsíce, než jsme celý systém zprovoznili a dodělali a nyní již systém běží a již jsme zpracovali i několik objednávek :).

A co vlastně v eshopu najdete? No pro pány tam toho moc asi nebude, ale pro dívky a ženy, kterým se retro styl líbí, je tam už docela velký výběr kabelek, psaníček, různých náhrdelníků a naušnic, šatů a včetně několika vintage kousků z 60. let!

Zlata vybírá zboží pouze od výrobců z UK a USA (žádná retro Čína :)) a často se jedná o ruční výrobu a tím pádem i jedinečnost, na kterou si řada žen potrpí :).

Konec povídání, mrkněte se sami.Adresa webu je:

http://www.nouvelle-vague.cz (v překladu Nová Vlna – prý ve smyslu „revivalu“ módy 50. a 60. let)

Takže pokud sháníte dárky pro manželky, přítelkyně, kamarádky či milenky, zkuste se tam někdy podívat a třeba se Vám něco zalíbí 🙂

Luke

Reklamy

2 responses to “Nouvelle Vague

  1. Kví Prosinec 3, 2011 (11:06 pm)

    Tleskám. Doufám, že Mehehe bude shánět dárky pro milenky i u vás :)U náhrdelníků doporučuji doplnit délku řetízku, zvlášť tam, kde se nedá vyměnit (králíci, krajka…)

  2. Ladik Prosinec 7, 2011 (3:50 pm)

    šaty Betty jsou prezentovány jako krásné, ale vypadají trochu jako moucha 🙂 Kdo si myslí, že mouchy jsou krásné? ;)Jinak stránky super. Bych nečekal, že Luke se Zlatou něco takovýho splácaj. Dobrá práce.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: