TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Nové kamery

vstup do světa plného HD

Ať chceme nebo nechceme, technika hraje při natáčení filmu důležitou roli. Bez dobrého vybavení nemůžeme plně přenést do filmu všechny naše představy. Kamery jsou pro filmaře zkrátka to základní. Nyní máme v naší výbavě nové dva kousky.

Když jsme před čtrnácti lety začínali, natáčeli jsme na kamery, které se nám dostali do ruky. Vůbec první „stroj“ byla kamera Sony mého otce, která natáčela na formát Hi 8. Na svou dobu asi dobrá kamera, která stála neuvěřitelných 40 tisíc. V době analogu (pravěku) nám tato kvalita stačila, protože jsme záznam kopírovaly na kazety VHS.
Potom přišly další kamery. Lukyhellova kamera VHS-C a samozřejmě legendární drtič zad – „macek“ – se svým šedým filtrem, ale na druhou stranu třeba dobrým záznamem zvuku. Postoupili jsme dál, opustili analog a začali nahrávat na digitál. V té době to byla strašná změna, skok z pravěku do středověku, kvalita obrazu stoupla o několik stupňů. Kazety miniDv se na dlouho staly naším primárním záznamovým médiem a to i poté, co si Lukyhell pořídil Full HD kameru. Technický pokrok se ale zastavit nedá… naštěstí.

Rok 2012 je pro tvorbu Tv Vona v tomto směru zlomový. Přestoupili jsme opět na vyšší třídu. Kazety už definitivně patří minulosti, standardem je nahrávat na vestavěné flashové paměti nebo na paměťové karty. Výhod je několik. Předně snadnější a rychlejší kopírování přes USB do počítače a potom také přehlednost nahraného materiálu, který je rozdělen na soubory.
Nové kamery nahrávají ve formátu AVCHD, který zaručuje kvalitní záznam. Standardem je už nahrávat pouze ve full hd. Kvalita obrazu je výborná a to dokonce i při nízkém osvětlení. Pro střih je však potřeba výkonná mašina.
K dalším výhodám nových kamer patří především široký záběr, takže není potřeba kupovat speciální předsádku. Toto velmi oceníme při natáčení v interiérech (většina tvorby Tv Vona). Displeje se zvětšily, jsou kvalitnější a dotykové. Také jednoznačné ulehčení.

Počínaje tímto rokem se tedy Tv Vona definitivně posunula do full hd. Uvidíme, jaké nové technologie nám přinese budoucnost.

LOU

Reklamy

2 responses to “Nové kamery

  1. luke Únor 7, 2012 (9:18 pm)

    no a kdy konečně něco natočíme ve 3D? HA?!

  2. Lou Únor 8, 2012 (12:43 pm)

    Zase tak nemožné pro nás 3D není. Na tu mojí kameru je možné dokoupit konvertor asi za 5 tisíc a lze nahrávat ve 3D. Akorát nevím, jak to potom stříhat a kde bychom to přehrávali.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: