TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

The Basketles na Palmovce

už jsem tu dlouho „neVytáskoval“, tak zde je „malé“ (rozuměj dlouhé!) shrnutí našeho dvouletého působení na Palmovce.

Na Palmovce už hrajeme dva roky pravidelně každej měsíc a za tu dobu jsme tam zažili různé koncerty – některé výtečné s přeplněným klubem, jiné horší – kdy jsme hráli jen pro 10 lidí… Zažili jsme tam rovněž komické okamžiky – např. černou pětiminutovku v polovině koncertu, kdy vypadla elektrika… nebo když jsme vyhecovali Vaťáka k tanci s padesátiletou fanynkou při naschvál natahované 8mi minutové verzi „All I have to do is dream“ :).

Palmovka je spíše country klub, čemuž odpovídá i výzdoba a celkové uspořádání klubu, avšak musím říct, že je to prostředí příjemné, za poslední rok se výrazně zlepšila i obsluha, která byla dříve slabým místem podniku a kromě nás tam pravidelně hrávají docela známé kapely – YoYo Band, George and Beatovens, RnR Gang Tonyho Škráška (ano!!), Taxmeni či výtečný Tom Petty Revival.

Naše koncerty na Palmovce mají už delší dobu ustálený harmonogram – začíná se hrát už po osmé večer a program je rozdělen do tří cca 40ti minutových „setů“, přičemž ten poslední končí kolem jedenácté. Playlist se snažíme samozřejmě měnit, upravovat a rovněž doplňovat novinkami, aby pravidelní návštěvníci neslyšeli stále to samé. Čas od času tam vezmu i piáno, takže koncert je pak obohacen o hity typu Let It Be, Hey Jude, Yesterday, Lady Madonna, Imagine aj.

V tomto roce jsme se rozhodli vždy jednou za dva měsíce pozvat na náš koncert nějakou hostující kapelu či interpreta – nejprve to byl náš Psycho Doors revival, který tam se 4mi skladbami slavil docela úspěch, stejně tak jako zpěvačka Ivča Košínová a vynikající bluesové trio našeho bubeníka – The Bladderstones.

Největší přínos v pravidelném hraní na Palmovce vidím hlavně v tom, že i když nyní máme s kapelou omezené možnosti zkoušení (loni se půlka kapely stala otci :)), tak máme pravidelnou příležitost přehrát si skoro celý náš repertoár a i ty méně „ohrané“ písničky, což nám umožňuje udržovat jakýsi „standard“ v úrovni našeho vystoupení i v případě, kdy jako letos od začátku roku, nebylo příliš dalších koncertů.

Včerejší koncert byl tedy takovej náš výroční, dorazilo cca 30lidí, což je spíše horší průměr, ale nakonec jsme museli 2x přidávat a lidi tancovali a bavili se, což nás potěšilo. Z novinek jsme zahráli I feel fine, já jsem si poprvý zazpíval Hippy Hippy Shake a na přání po delší době zazněla Yellow Submarine.

A co chystáme na letošní rok? Pokud budeme mít možnost dalšího pravidelného hraní na Palmovce, určitě tam v listopadu oslavíme speciálním koncertem 10ti-leté výročí založení kapely a doufáme, že se zúčastní všichni (i zakládající) členové The Basketles.

Tak merseybeatu zdar!

Luke

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: