TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Avengers

must see

Dlouho očekávaný film, pro který si Marvel připravoval půdu ve filmech věnovaným jednotlivým hrdinům, vtrhl do kin silou Hulka a smetl všechny předchozí rekordní tržby. Čekání se vyplatilo. Všechna přání, která jsme do filmu vkládali se naplnila. Iron man, Captan America, Thor, Hulk, Nick Fury, Blak Widow, Hawkey v jednom filmu, který vychází z předchozích samostatných příběhů. Vše do sebe perfektně zapadá, marvelovské universum funguje.

Jako stránky komisku. Tak na mne hned od úvodních titulků působil děj a jeho ztvárnění. Avengers jsou čistokrevná komiksová záležitost a do puntíku jsou věrni předloze. Při tak velké kumulaci hlavních postav hrozí riziko, že někteří hrdinové budou v pozadí na úkor těch zářivějších. V Avengers to ale neplatí, každá postava má dostatečný prostor, ve které pokračuje příběh, který byl rozehrán v jejich vlastních filmech. Hlavní protivník je pouze jeden – Loki (nevlastní Thorův bratr) – ale za to si dokáže obstarat řadu pomocníků a stojí za ním i krvežíznivá mimozemská rasa.

Joss Whedon. To je ten, který za to může. To je ten, který to dal všechno tak perfektně dohromady. V první řadě je skvělý režisér, který dokáže vše zručně natočit. V druhé řadě je výborný scénárista, který dokáže jednotlivé příběhy pospojovat a dovést až k velkolepému finále. Ve třetí řadě dokonale zná všechny postavy, takže je může věrohodně přenést na plátno. Ve čtvrté řadě je mistr hlášek a různých narážek, takže vás všechny dialogy budou náležitě bavit. Je to člověk, který má zkrátka cit pro komiks. Ví co potřebuje a přesně to dokáže přenést na plátno.

Až po shlédnutí filmu jsem zjistl, že snímek trval 142 minut. Ani mi to nepřišlo. Film ubíhal krásně vpřed a já nechtěl, aby skončil. Avengers se opravdu velmi povedly a stojí za to jít na ně do kina. Doporučuji originální znění.

LOU

 

Reklamy

2 responses to “Avengers

  1. Luke Květen 12, 2012 (12:23 am)

    na tenhle film jsem taky zvědavej…

  2. Ladik Květen 14, 2012 (11:02 am)

    Já jsem taky zvědavej. Prý tam není WASP… škoda.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: