TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Divadlo Semafor v barvě

Pokud se taky trochu zajímáte o pražské divadlo Semafor, určitě jste narazili zejména na černobílé fotografie z jeho nejslavnějšího období 60. let. Výteční fotografové jako J. Lukas, I. Soeldner aj. zachytili dění a atmosféru v divadle zejména na černobílé filmy, neboť ty barevné byly tehdy u nás velmi drahé.

Existuje ale i několik barevných snímků či záběrů z filmů, které jsem se pokusil z různých zdrojů shromáždit – tak pojďme na to.

Následující dva „před-semaforské“ snímky pochází z let 1958 a 1959 z barevných filmových záběrů. Ten s J. Šlitrem je z dokumentu o Laterně Magice, která byla velmi úspěšná na Expo 1958 v Bruselu a snímek Jiřího Suchého pochází z filmu „Hlavní výhra“ (1959) a Jiří Suchý tu zpívá svoji písničku „Dívka z měsíce“.

Cca z let 1962-1964  pochází následující 3 snímky (jeden z exportní desky Semaforu, další z fonokarty a obalu zahraničního časopisu?)

Pak je tu snímek Jiřího Šlitra z knihy 8xJiří Šlitr (rok cca 1968-1969)

a další fotka z titulní strany knížky „Ďáběl z Vinohrad“. Tahle fotografie je ale velmi pravděpodobně jen dobarvovaná z černobilého originálu.

Na závěr sem dám dvě fotografie J. Suchého z předvolebního koncertu v Lucerně z roku 1971

Bohužel to je vše, co se mi podařilo najíst. Určitě bude barevných fotografií z prvních deseti let Semaforu více a pokud se Vám nějaká dostane do ruky, dejte mi vědět. Díky

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: