TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Godwinův zákon

Tento zákon zmínil jeden diskutér na G+ ve spojitosti s církevními restitucemi. Zákon mě zaujal a zde předkládám jeho wikipediovský výklad:

Pravděpodobnost, že se v online diskusi objeví porovnání s Hitlerem či nacisty, se s růstem délky diskuse blíží jedné.

Třebaže se to v zákoně neobjevuje výslovně, tradiční výklad říká, že jakmile se takové srovnání v diskusi objeví, příslušné diskusní vlákno skončilo a autor tohoto porovnání dotyčnou debatu prohrál. Obecně se však považuje za nevhodné takové porovnání bezdůvodně do diskuse vložit s cílem ji ukončit; takový pokus je také obvykle neúspěšný.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Godwin%C5%AFv_z%C3%A1kon

 

čus Ladik

Reklamy

3 responses to “Godwinův zákon

  1. Luke Srpen 13, 2012 (2:43 pm)

    u nás je to podobné s termíny „socan“ a „ódéesák“ a jejich sprostými ekvivalenty… skoro každá diskuze na zpravodajských serverech jimi nakonec končí :). I když ten goodwinův zákon, jak to teď čtu, je spíše o tom, že pokud se srovnání s Hitlerem v diskuzi objeví, je to znak toho, že diskuze je již poněkud zasmrádlá… 🙂

  2. Ladik Srpen 14, 2012 (9:35 am)

    Možná tomu nebudete věřit, ale před chvíli jsem byl svědkem, jak se jeden diskutér vytasil s Hitlerovým mein kampf, jako zdrojem informací, které nelze použít.

  3. Luke Srpen 14, 2012 (9:40 am)

    Ono je to tím, že Hitler je všeobecně známá a všeobecně negativně uznávaná osobnost. a proto spousta (většinou laicky) diskutujících po něm „šáhnou“, když chtěj buďto někoho urazit nebo někoho v tomhle ohledu ponížit. Nikdy jsem třeba neviděl v diskuzích někoho přirovnávat k Mao Ce-Tungovi, který je zodpovědnej za smrt cca 45mil číňanů (to je asi 4x víc než se připisuje Hitlerovi) během „velkého skoku“ a své vlády…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: