TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Jak vznikal seriál „Točna: historky z podsvětí“

Seriál Točna: Historky z podsvětí má ve tvorbě Tv Vona zvláštní místo. V současné době se prezentuje jako spin-off série sitcomu Na Točně , ale možná vás překvapí, že by to mělo být spíše naopak. Točna: Historky z podsvětí je totiž mnohem starší, než její sitcomová odnož. Tvůrci seriálu, Lukáš Helcl a Lukáš Hrdlička, se rozhodli rozfoukat mlhu bludů, která doposud halila tento Historky, a natočili dokument, ve kterém vás provedou celou bohatou historií tohoto seriálu. Nebo možná ne úplně celou.

Nikoho z vás pravděpodobně nenapadlo, že první verze Historek z podsvětí vznikla už v roce 1986. Československá televize se tehdy rozhodla přijít s něčím novým, neotřelým. Ve snaze konkurovat zahraničním trhákům jako Jack Holborn nebo Robin Hood vsadili na soudruhy Helcla a Hrdličku a se štědrým rozpočtem je poslali natáčet. V dokumentu se dozvíte, kdo všechno v tehdejší verzi seriálu hrál a jak to celé skončilo. Nejzajímavější ale určitě bude ukázka z pilotní epizody. Dokument se však nezaměřuje pouze na období pobytu obou tvůrců v ČSSR. Snahou dokumentu je vykreslit vývoj seriálu, ukázat divákům, jakými změnami seriál prošel, než se dostal do současné podoby.

Největší posun v uměleckém vyjádření se bezesporu dostavil při natáčení v zahraničí. Na tom se shoduje většina předních kritiků. Původní koncept série se obohatil o netradiční prvky, které posunuly žebříček kvality směrem vzhůru. Lukáš Helcl a Lukáš Hrdlička vstřebávali zkušenosti a implementovali je do své série. Velmi přínosná byla konfrontace s asijským prostředím. V Hong-kongu se oba tvůrci učili od těch nejlepších akčních režisérů a pokusili se přenést jejich mistrovství do další verze Historek z podsvětí. V dokumentu samozřejmě nechybí ukázka z dílu, který vznikl v Hong-kongu.

A potom přišel Hollywood. Mekka filmu rozevřela svou náruč a zasvětila Helcla a Hrdličku do své slavné továrny na sny. V místě, kde se seriály podobné Historkám, natáčeli jak na běžícím pásu, mohli tvůrci načerpat inspiraci a ponořit se do tajů produkce. Jak si Historky vedli v konkurenci s Miami vice, Magnumem, Hunterem a dalšími seriály se rovněž dozvíte v dokumentu. Helcl a Hrdlička vám také sdělí, kdo všechno v seriálu hrál. Mnohá jména vám určitě vyrazí dech.

Seriál Točna: Historky z podsvětí má za sebou dlouhou cestu. Pokud ho chcete lépe poznat, dokument o vzniku má právě dnes premiéru na stránkách Tv Vona.

Dokument Jak vznikal seriál „Točna: Historky z podsvětí“ můžete shlédnout zde:

 

LOU

Reklamy

2 responses to “Jak vznikal seriál „Točna: historky z podsvětí“

  1. ladik Srpen 29, 2012 (5:13 pm)

    s odstupem jednoho dnu muzu napsat, ze ukazky jsou paradni. Komentar uz tak ne. Mam takovy pocit, ze se nam opakuji stejne chyby typu „ano“ a „presne tak“. mne to tam proste nesedi.
    u hollywoodske verze jsem se nasmal 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: