TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

The Basketles ve Svratce…

V sobotu, první den po vyhlášení „nad-dvaceti procentní“ alkoholové prohibice jsme s kapelou vyrazili na Vysočinu do malého města Svratka, kde se ten den konal již 4. ročník srazu příznivců starých auťáků – tzv. „Retro den“.

Vaťák nás s Mňoukem nabral na Žižkově a jelikož náš defaultní basák hrál ten den zrovna někde jinde s broučím bandem,  vyšla na mě již podruhé role baskytaristy.  Cesta tam probíhala v pohodě, počasí bylo všelijaké, ale naštěstí nelilo. Po zhruba dvou hodinách jsme dorazili na místo, v areálu místního Muzea již probíhaly přípravy – příjemným zjištěním byla krytá „stage“, ve které jsme potom hráli.

Začali se také postupně sjíždět účastníci srazu a tak se na travnatém plácku postupně objevily embéčka, starý škodovky, žigulíci, minicoopři, Pragovka, stará policejní VB auta a pro mě byl vrcholem tenhle obrovskej Cadillac:

Bubeník pro změnu obdivoval tohohle krasavce:

Blížila se 16. hodina a s ní i první část našeho vystoupení. Měli jsme připravený tři 40ti minutový bloky písniček z 60. let – většinu od Beatles, ale byli tam i Searchers, hodně Rock´n´rollů, který Mňouk hodně dobře umí a taky pár pomalejších věcí.

Po skončení první třetiny vystoupení přišla na řadu 50ti minutová módní přehlídka, ve které modelky vtipně předváděly módu 50.-80. let – od vojenských a policejních uniforem, přes kožichy, minisukně a další typické výdobytky socialistické módy :).

Po skončení přehlídky jsme hráli druhou část vystoupení, která začínala písničkami z alba A hard day´s night a právě při Can´t buy me love přijely do areálu dvě houkající policejní auta (ještě v modrobílých barvách z 60. let) a 4 příslušnící VB přiběhli na pódium, přerušili písničku, zatkli nás, v poutech nás odvedli do aut a odvezli :). Prý kvůli pobuřující veřejné produkci imperialistické západní muziky.  Pro většinu kapely to překvapení nebylo, snad jen s vyjímkou bubeníka, kterému jsme o chystané show naschvál neřekli a který si pak stěžoval, že ho z železnejch pout bolej ruce :).
Když nás nakonec propustili s tím, že se musíme vykoupit jednou českou písničkou, museli jsme zaimprovizovat a Mňouk zazpíval známej hit z Šakalích lét „Jednou mi fotr povídá“.

Během vystoupení nám ještě 2x vypadnul proud (to už jsem se nemohl ubránit poznámce o záškodnících, kteří nepřejí úspěch rock´n´rollové  kapele), ale nakonec se podařilo koncert úspěšně odehrát. Lidi se uvolnili až ke konci vystoupení a byli jsme rádi, že na poslední Twist and Shout už byl plácek před podiem solidně zaplněnej.  Noedmítnul jsem ani pozvání na panáka od místních a byl jsem zvědavý, co mi den po vyhlášení prohibice nabídnou – dali mi na výběr jablíčko a tuším že griotku – vyhrálo jablíčko  – takže Vážení úředníci – ve Svratce prohibici dodržují :).

Tolik tedy mé dojmy ze sobotní akce, v Pátek teď budem hrát prozměnu v Říčanech, v K2 music clubu, tak se těšim, co se stane tam 🙂

Luke

Reklamy

One response to “The Basketles ve Svratce…

  1. Lou Září 17, 2012 (6:30 pm)

    To je dost, že vás zabásli… teď už konečně jste správná rock ‚n‘ rollová kapela 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: