TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Enoch „Nucky“ Johnson

nuckyjohnson

dneska si přiblížíme Enocha Johnsona – pokladníka amerického města Atlantic City, dlouholetého vůdce místní pobočky republikánské strany a vneposlední řadě také organizoátora sítě prostituce, pašování alkoholu a předlohu pro seriál HBO „Boardwalk Empire“.

1909:

church1909
„Nucky“ se narodil v roce 1883 a jeho otcem byl místní šerif. Nucky šel v otcových šlépějích a v roce 1908 se rovněž stal po svém otci šerifem.  V roce 1911 byl jeho společník  a místní politický leader- „Komodor“  Louis Kuehnle obviněn z korupce a musel být nahrazen a jeho nástupce se stal právě Nucky, který musel rezignovat na funkci šerifa. Jako vůdce  silné lokální republikánské  strany pomáhal ve volebních kampaních řadě guvernérů a senátorů a po té, co v roce 1916 pomohl ke zvolení senátora Waltera Edge, byl jím posléze jmenován okresním pokladníkem a mohl tak rozhodovat o finančních záležitostech okresu.

 

V roce 1920 v Americe začala prohibice a v Atlantic city  jako by se prohibice nedotkla – místní policie se o nelegální dodávky alkoholu v podstatě nestarala a místní bossové, včetně Nuckyho, bohatli a alkoholová turistika jen kvetla. Kromě alkoholu, tvořil značnou část Nuckyho příjmů výtěžek z heren a casín a rovněž z prostituce.

Ve 30. letech se FBI začala podrobněji Nuckym zabývat a nakonec se jim podařilo usvědčit ho (podobně jako např. Al Capona) z krácení a neplacení daní a v roce 1941 byl odsouzen k deseti letům vězení.  Propuštěn byl v roce 1945 a od té doby se stáhl do ústraní , kde žil až do své smrti v roce 1968.

Luke

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: