TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Co mě zaujalo?

Jelikož TV VONA má zase své každoroční umírací období (lukyhell by asi podotknul, že TV VONA neumírá, jen mírně zapáchá) a neni tu tedy v zásadě možnost o čemkoliv vonáckem psát, rozhodl jsem se oživit umírající blog pár tématy, které mě zaujaly.

Prezidentské volby
V politice se po volbách zas dějou věci a vrcholí kampaň pro prezidentský volby. Koukal jsem teď na jména a profily kandidátů a docela jsem se bavil – kandiduje např. i známej paranoik a spammer Cibulka,   Bobošíková  (i se svými třešničkovými ksč naušničkami), nacionalista Vandas, bejvalej ministr Dlouhý nebo brouk pytlík „všeználek“  Okamura….  dobře, tohle asi nebudou favoriti voleb (a otázkou je, zda se vůbec někomu z nich podaří sehnat dostatek podpisů) ale i když kouknu na ty, kteří šance mají, je to většinou prašť jak uhoď… buďto to nejsou dle méh  názoru výrazné osobnosti  (Fischer i Fischerová, Sobotka, Dienstbier jr…), nebo moc starý („hlas z vysočiny“ Zeman) a nebo nejsou dostatečně reprezentativní (spící Schwarzenberg či  potetovanej Franz).. .sakra proč bych chtěl mít prezidenta, kterej vypadá jak postava z Avataru a kterýmu se bude smát celej svět? Už teď tam stačí Klaus a jeho sbírka per :).

Jelikož je u nás role prezidenta spíše reprezentativní a jeho pravomoce (kromě milostí, jmenování soudců a pár dalších..) jsou nevelké, rozhodně by tedy kandidát na prezidenta měl být v prvé řádě sám o sobě reprezentativní – příjemného vzhledu, dobře oblečen (vzpomeňme na úsměvné Havlovy krátké kalhoty :)) – prostě na úrovni a to i svým vystupováním, řečí, znalostí jazyků atd.  Povahově by to měl bejt člověk, kterej dokáže bez předsudků jednat s jakoukoliv parlamentní stranou a měl by spíše nabízet řešení a  politiky spojovat než rozdělovat.  Osobně nedokážu teď posoudit, zda je vhodné, aby měl prezident nějakou přímou spojitost s nějakou politickou stranou či hnutím – spíše se ale kloním k názoru, že ne (a to i ve své minulosti).  Vzděláním by měl být určitě vysokoškolák (a vysokou školu marxismu leninismu nebrat), tam je aspoň trošku předpoklad, že to nebude úplnej blbec (…no i když….). Jelikož u nás prezident netvoří (hehe… co dělá ten netvor? Ten? Právě netvoří… TVL)  zahraniční politiku, měl by ve svých veřejných projevech ctít a obhajovat oficiální politiku své země  (s čímž má náš současný prezident trošku potíže) a nedělat ostudu v zahraničí tím, že bude mluvit úplně v rozporu s ní. Je toho určitě víc, jakej by měl bejt ideální prezident, výše uvedený body ale považuju za nejdůležitější.

Bude to tedy velmi zajímavý a asi se až na poslední chvíli budu rozhodovat jakýho kandidáta si vyberu – jestli méně výraznýho (třeba Fischerová se mi docela líbí) nebo starýho (Zeman je z kandidátů rozhodně nejvíc vtipnej, což je u mě aspoň nějaký malý plus) a nebo potetovanýho/spícího?

Karel Pacner vydává knihu vzpomínek

Muj oblíbenej novinář, spisovatel a propagátor vědy a techniky, Karel Pacner, vydává opět další knížku – tato ale bude jiná než jeho běžná knižní produkce – bude se jednat o jeho memoáry a pro mě to je hezkej tip na vánoční dárek pro sebe sama 🙂

Více na:

http://technet.idnes.cz/karel-pacner-zivot-novinare-d1g-/tec_vesmir.aspx?c=A121101_112824_tec_vesmir_kuz

Další Star Wars?

Nevím jestli je to pozdní apríl anebo pravda, každopádně pro fandy Star Wars to asi bude noční můra….

http://www.moviezone.cz/clanek/22364-star-wars-epizoda-7-v-roce-2015/

Jágr
Tak na půl oka sleduju letošní extraligu a docela jsem čuměl, jak se Jágr vytáhl v nedělním zápse Kladna proti Spartě
Hlavně ten první gól je opravdu lahůdka:

 

Sandy

Milé posluchačky a poslucháci, je zde pravidelný pořad radiožurnálu „písničky na přání“ pro Vaše nejmilejší, babičky i dědečky i tchýně.
První dnešní píseň poletí až do Spojených států! Anglická kapela Swingin blue jeans zazpívá pro všechny obyvatele východního pobřeží svůj pradávný hit…

 

Luke

Reklamy

2 responses to “Co mě zaujalo?

  1. Mehehe Listopad 1, 2012 (2:53 pm)

    Já myslím, že Schwarzenberg je právě reprezentativní dost. Navíc má smysl pro humor, narozdíl od vožralýho Zemana. Akorát ten věk je pokročilejší. Za mě je tedy při volbě jasno. Bohužel to stejně asi vyhraje komouš Fischer…

  2. Ladik Listopad 2, 2012 (9:05 am)

    Hokej už jsem přestal sledovat 🙂 Vůbec mi nechybí, stejně jako fotbal. Ale možná kouknu na tenisový Davis Cup.
    Zvláštní lidé se snaží stát prezidentem. Podepsal jsem dvě petice. Pokud ani jeden z kandidátů nepostoupí do přímé volby, vyberu si někoho jiného.
    Starwars 7? No uvidíme. Scifi není nikdy dost

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: