TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Koncert Diany Krall

Včera jsme s Žábou opět vyrazili za kulturou a stejně jako loni na Ringovi, i včera  byl cílem naší cesty kongresový palác na Vyšehradě, kde ten večer vystoupila jazzová zpěvačka a klavíristka Diana Krall.

Kousek od kongresáku je docela příjemná italská restaurace  http://www.arrostoristorante.cz/, ve které jsme se před koncertem občerstvili a před osmou hodinou jsme vyrazili do sálu. Bylo nejspíše opět vyprodáno a my měli místa ve 24. řadě. Měli jsme sice hezký přehled o celém sále a pódiu, ale já jsem z celé Diany Krall viděl jen takovej blonďatej flek u většího černýho fleku, což asi bylo piáno. Viděl jsem ale hezky na plátno nad podiem, kam byla při písničkách promítána filmová projekce hlavně z 20. a 30. let (poznal jsem tam i záběry z filmu Metropolis…)

Diana hrála s 5ti člennou kapelou zkušených muzikantů a celý koncert začal takovým videoklipem „When the curtain falls“ kde hrál a zpíval (spíše tedy deklamoval text) herec Steve Buscemi (Nucky!), při konci klipu se přidala kapela a plynule tak začal vlastní koncert.

Musim přiznat, že řadu písniček jsem neznal, takže Vám tu nepopíšu co přesně Diana hrála, dost písniček bylo z jejího aktuálního alba Glad Rag Doll. Poznal jsem ale Boulvard of broken dreams, Lonely avenue, Waitsovu Temptation a v menší solo vložce s pianinem zahrála  dvě mé oblíbené Frim Fram Sauce (hezká píseň o jídle) a  I´m gonna sit right down and write myself a letter, kterou letos hrála i s Paulem na jeho jazzovém albu – na koncertě ji ale hrála tak 3x rychleji :). Excelovali rovněž muzikanti – houslista a kytarista a zpestřením bylo několik sól na zkreslené housle, což znělo docela netradičně :).

Celý cca 100minut dlouhý koncert zakončila písnička Jimmyho Rogerse Prairie Lullaby, Diana Krall nám popřála „Dobru noc“ a byl konec.

Koncert bych zhodnotil jako příjemný zážitek, ale nevím čím to bylo, nějak mi ta atmosféra jazzovobluesového koncertu nešla s tim kulturákem dohromady a po týhle stránce jsem si ho neužil jako třeba loni Ringa, Doors či letos Bruce.

Profi recenzi koncertu na idnes najdete na: http://kultura.idnes.cz/diana-krall-recenze-0o4-/hudba.aspx?c=A121113_050252_hudba_ob

Luke

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: