TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Youtube a PS3

Tento příspěvek asi nebude zajímat nikoho z pravidelných návštěvníků tohoto blogu, avšak pro zvýšení návštěvnosti ze strany herních geeků a majitelů konzole Playstation 3,  sem dám tento menší návod. Dávám jej  sem i proto, že sám jsem včera docela dlouze hledal, jak Youtube aplikaci na PS3 dostat, tak třeba tedy někomu ušetřim čas.
PS3 a Youtube
Konzole Playstation 3 sice přehrává všemožné video formáty a bluray disky, neumí ale ve vestavěném internetovém prohlížeči příliš dobře zpracovat  flash video a pokud se pokusíte přes PS3 browser sledovat Youtube, zjistíte, že video je hodně „trhané“ a přehrává se velmi pomalu. Řešením je zdarma dostupná aplikace „Youtube“, kterou lze stáhnout z Playstation Store, avšak má to háček – aplikace je dostupná jen pro americké uživatele a ti ostatní (včetně nás evropanů) ji na Playstation Store nenaleznou.

Jak to vyřešit? Řešením je vytvořit si nový – „americký“ – účet na PSN a pod ním se na Playstation Store přihlásit. Bohužel není však možné jednoduše změnit adresu či zemi ve Vašem existujícím účtu, je třeba vytvořit zcela nový. Přímo v Playstationu tedy musíte nejprve vytvořit nového uživatele („new user“) – což je volba, kterou naleznete v menu v úplně poslední položce nalevo.  Nemusíte samozřejmě mazat svůj původní a stávající účet (což ani nedoporučuji), protože byste pravděpodobně přišli o všechny data a uložené pozice z her. Po vytvoření nového uživatele se vraťe do menu PSN (předposlední položka napravo) a tam zvolte založení nového účtu v síti PSN. Při založení si zvolíte uživatelské jméno a heslo a zvolíte emailovou adresu (ta může být libovolná, protože se nijak neověřuje). Datum narození zvolte rovněž libovolné pod rok 1990. Nejdůležitější je volba ale volba země (zvolte USA) a adresa –  zde se ověřuje poštovní smerovací číslo (postal code).  Stačí tedy najít libovolnou americkou adresu na internetu (třeba centrála FBI? 🙂  a nebo využít např. tento vtipný generátor adres a dokončit tak registraci účtu.
Po té se přihlašte do playstation store a ve vyhledávání už jednoduše naleznete ke stažení Youtube aplikaci i další zdarma nabízené programy (i NHL gamecenter pro PS3 :)). Po jejich stažení , instalaci a prvním spuštění už opět  můžete přepnout uživatele na Playstationu  na Váš původní účet  – aplikace se totiž nainstalují i do jeho profilu a můžete je tedy začít vesele používat.  Youtube aplikace přehrává videa opravdu plynule a nabízí i zajímavé propojení s Vašim Youtube účtem a hlavně s mobilním telefonem – nevim jak to dělají, ale po ověření (pomocí onscreen kódu) můžete Youtube aplikaci ovládat pohodlně z mobilu a nemusíte se navigovat přes PS herní ovladač.

Luke

================= UPDATE 14.2.2013======================================

Tak Youtube aplikace je prý již k mání i na evropském Playstation Store, takže by už nemělo být potřeba zakládat americkej účet…. ale nezkoušel jsem 🙂

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: