TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Dallas Stars vs. Colorado Avalanche

I když jsem si po mizernejch výkonech Dallasu v NHL v minulém týdnu předsevzal, že už v noci na přenosy Dallasu koukat nebudu,  neodolal jsem a v noci na dnešek ve tři ráno jsme si zapnul přenos zápasu Stars s Coloradem Avalanche, v jehož dresu hrál právě 1000. zápas v NHL český hokejista Milan Hejduk. Dallasu se dosud příliš nedařilo – před dnešním zápasem měl v devíti zápasech jen 3 výhry, měl nejvyšší počet vyloučení hráčů v celé NHL a nejmenší počet vstřelených golů.  Optimisticky nevypadala ani marodka týmu – jeden z tahounů týmu, veterán Ray Whitney je na 4 – 6 týdnů mimo hru, avšak z marodky se vrátil centr Derek Roy, nová posila Dallasu v této sezóně.

Zápas začal nejprve tím, že Joe Sakic (bývalý hráč Colorada) předal slavnostně hokejku Milanu Hejdukovi za oněch 1000 odehranejch zápasů a za chvíli již bylo první vhazování zápasu – poněkud překvapivě hrál v prvním útoku Dallasu, vedle Jamieho Benna a Jaromíra Jágra,  kapitán Dallasu Branden Morrow, kterého fanoušci týmu, soudě dle anonmyních internetových diskuzí, upřímně nemaj rádi, protože se mu již několik let příliš nedaří.  Dallas mě už od začátku překvapil čistou a útočnou hrou a pár minut po začátku zápasu využil Jamie Benn chybu v rozehrávce Colorada, zmocnil se v útočné třetině puku a otevřel skóre zápasu. Na 2:0 pro Dallas za chvíli zvýšil právě „nenáviděný“ Morrow, který doklepl do brány pěknou střelu Jaromíra Jágra (pro něhož byla tato asistence již 6. bodem v této sezóně). Pak se to ale zamotalo…  nejprve Dallas trestuhodně nevyužil dvouminutovou přesilovku 5:3 a pak se podařilo oslavenci, Milanu  Hejdukovi, skórovat a snížit tak na 2:1 a stejně tak dopadla i první třetina. Druhá třetina již byla vyrovnanější a Dallas byl v prvních  10ti minutách 3x vyloučen a doplatil na to v polovině druhé třetiny gólem na 2:2, který skóroval Parenteau. Naštěstí zbytek třetiny už hráli Stars opět čistě a Jamie Benn v 35. minutě po krásné střele zvýšil na 3:2. I když se oba týmy snažily ještě v třetí třetině vstřelit gól a Benn minul v závěru prázdnou bránu, zápas skončil 3:2 pro Dallas, což pro tento tým znamená důležitou výhru na ledě Colorada.  Jamie Benn v tomhle zápase poprvé dokázal, že si zaslouží onu novou 26ti milionovou smlouvu, kvůli jejímuž vyjednávání zmeškal první čtyři zápasy této sezóny.  Spolupráce Benn a Jágr taky poprvé fungovala dobře a je vidět, že oba hráči se v prvním útoku čím dál víc sehrávaj. Jsem tedy zvědavej na další zápasy a zda se Dallas tímhle zápasem trochu odrazil a bude se mu dařit lépe.  Čtvrteční zápas s Oilers si ale asi nechám ujít 🙂

Pokud chcete vidět některý z dalších zápasů Dallasu na našich TV, tak máte šanci:

NOVA SPORT/VOYO.CZ

So 9.2. 02:30 ráno  -zápas proti Anahaimu (zajímavý bude sledovat souboj veteránů Jágr vs Sellanne)
So 16.2.04:00 ráno – vs. Vancouver Canucks (zde stojí za pozornost švédští bratři Sedinové)

A pro ty, kteří nemají výše uvedené TV kanály, je zde tenhle zajímavej zápas:
Ne 17.2. 21:10 na TV FANDA – zápas Dallasu  proti Calgary Flames

Luke

4 responses to “Dallas Stars vs. Colorado Avalanche

1. Ladik Únor 6, 2013 (8:56 am)

Četl jsem dobře, že góly Dallasu dávala jen první lajna? Na tu bych nasadil bitkaře a Dallas je bez gólů 🙂

2. Luke Únor 6, 2013 (9:31 am)

Jo jo, akorát rozhodčí obecně docela přitvrdili, takže by ti tvý bitkaři seděli furt na trestnejch lavicích 🙂

3. Luke Únor 7, 2013 (7:20 am)

Tak jsem nakonec dneska na zápas s Edmontonem taky koukal a Jágr to nakonec rozhodl gólem v prodloužení…. první lajna Dallasu opět hrála dobře a Benn si připsal rovněž další gól.

4. Ladik Únor 8, 2013 (2:44 pm)

Mí bitkaři by sice seděli na trestnejch lavicích, ale první lajna by ležela v nemocnicích 🙂